VPN'leri hazırlayın... Elvan: Gerekirse Twitter kapatılır

Eski Bakan Elvan, TGRT Haber ekranlarında yayınlanan “Neler Oluyor” programında Twitter’ın bazı kullanıcıların bilgilerini paylaşmaması halinde gerekirse kapatılabileceğini söyledi. Elvan'ın açıklamaları sosyal medyada anında karşılık buldu ve "VPN'leri hazırlayın" yorumları yapıldı.

15 Ekim 2015 Perşembe, 10:36
Abone Ol google-news

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, bombalı saldırı öncesinde sosyal medyadan saldırı olacağına ilişkin mesajlar atan kullanıcı bilgilerini Twitter’ın paylaşmakta güçlük çıkarması hakkında, “Her türlü tedbiri almak bizim görevimizdir. Böyle bir girişim içerisine girmesi halinde gereken neyse o yapılır, gerekirse Twitter kapatılır” dedi.

"HER TÜRLÜ TEDBİR ALINIR"

Elvan, Patlamanın olduğu günden önce Twitter’dan “Ankara’da yarın bomba patlayacak” mesajını atan kullanıcıların bilgilerinde PKK ve DEAŞ örgütlerine ait bulguların bulunması ve Twitter yönetiminin ilk aşamada bu kullanıcılara ait bilgileri “özel hayatın gizliliği” nedeniyle paylaşmamasıyla ilgili olarak, “Bir terör hadisesi oluşuyor, bu terörün arkasında kim var araştırmaya çalışıyorsunuz, bununla ilgili yargı kararınız var ve Twitter kalkıp böyle söylüyorsa, biz de burada gereğini yaparız. Bunun gereği şudur; her türlü tedbiri almak bizim görevimizdir. Eğer terörle mücadele gerekiyorsa bunu biz yapacağız. Ama Twitter’ın kalkıp da terör örgütünü koruma gibi bir eğilim içerisine girmesi kabul edilemez. Böyle bir girişim içerisine girmesi halinde gereken neyse o yapılır, gerekirse Twitter kapatılır. Teröre karşı mücadele etmekte kararlıysalar bize bu konuda yardımcı olmak zorundalar. DEAŞ, Esad’a destek vermekten bahsediyor ve Esad’a destek veriyor, Esad, PYD’ye destek veriyor, PYD, PKK’ya destek veriyor. Kendi içerisinde bir döngü var. Bunların hepsi terör örgütü” değerlendirmesinde bulundu.

SOSYAL MEDYA: VPN'LERİ HAZIRLAYIN

Bakan Elvan'ın Twitter'ın engellenebileceği yönündeki açıklamaları sosyal medyada anında karışık buldu. Kullanıcılar, "VPN'leri hazırlayın" şekilden yorumlar yaptı.

Sosyal medyadaki tepkilerden bazıları şöyle:

@TerbiyesizHerif: Bilmeyen de twitterı adamın dükkanı sanır!

@koraycaliskan: "Ulaştırma" Bakanı, Twitter'ı kapatmaktan bahsediyor.
"Sağlık" Bakanı, ölüleri sayıyor. "Baş" bakan, ülkeyi başsız bırakıyor.
Bravo AKP...

@SabriReyiziniz: Yeni ata sporumuz; "Twitter'ı kapatmak"

@omerhaliloglu: IŞİD yerine sosyal medyayla savaş. İstihbaratı güçlendirelim demezler twitter'ı kapatmaya niyetlenirler anca...

@kuzey_135: Buradan attığımız tweetler , canlı bombadan daha tesirliymiş. Twitter'ı kapatıyorlar !!!