WhatsApp'a yeni özellikler geldi

WhatsApp'a son güncellemelerle birlikte yeni özellikler geldi.

22 Mart 2017 Çarşamba, 17:51
Abone Ol google-news

WhatsApp durum özelliğini değiştirince büyük tepki çekmişti. Snapchat benzeri durum güncellemesine geçiş yapan anlık mesajlaşma kullanıcıları şikayet yağdırınca eski tip metin olarak durum güncellemesi yapılacağına izin vereceğini duyurmuştu. Beklenen güncelleme sonunda geldi.

CNN Türk'te yer alan habere göre; toplamda yepyeni 4 özellik daha var. 

İşte detaylar:

Bugün itibariyle Android'e gelen 2.17.107 No.'lu güncellemeyle eski usül yazılı WhatsApp durum geri döndü.

Güncellemenin açıklamasında 'Hakkımda özelliği ile, profilinizde yeniden sadece metin olarak bir güncelleme paylaşabilirsiniz. Düzenlemek için Ayarlar'a ve ardından profil isminize dokunun' denildi.

Ayarlar'a tıkladığınızda açılan pencerede isminiz yazılı olduğu bölüme tıklayın.

açılan sayfada 'Hakkımda ve telefon numarası' yazan yere tıklayın.

Yeni açılan ekranda 'Seçlii olan' sekmesinin yanındaki kaleme tıklayarak yazılı veya emojili olarak durumunuzu yazabilir ve buradan istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca isterseniz altında yer alan Listeden seç bölümünden hazır durumlardan birini seçebilirsiniz.

Müsait, Meşgul, Okluda, Sinemada, İşte, Pil bitmek üzere, Konuşamam, yalnızca WhatsApp, Toplantıda, Spor salonunda, Uyuyor, Sadece Acil Aramalar durum seçenekleri mevcut.

WhatsApp'e gelen bir diğer yeni özellik de videoların indirilmesini beklemeden, direkt olarak izleyebileceksiniz! Ayrıca videolar oynatılırken de telefonunuza indirilmeye devam edecek.

Ayrıca karanlıkta fotoğraf ve video kaydetmeye çalışıyorsanız, kamera sekmesinde bulunan ay işaretine dokunmanız yeterli olacak.

Diğer bir özellik ise fotoğraf düzenlerken 3D Touch ile kesme özelliğini kullanarak fotoğrafı hemen kesip telefonunuzun ekranını doldurabilme imkanı.