Yakın tarihten siyasete, ekonomiden edebiyata... Redaksiyon’un Kasım ayı etkinlikleri sürüyor

Yaptığı atölye çalışmaları ve bünyesinde gerçekleştirdiği söyleşilerle Ankara’da entelektüel faaliyetlerin merkezi haline gelen Redaksiyon’un Kasım ayı etkinlikleri devam ediyor.

17 Kasım 2017 Cuma, 14:08
Abone Ol google-news

Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek etkinliklerde Avrupa’daki faşist hareketlerin yükselişinin arka planında ne olduğu sorusuna yanıt aranacak, bir diğer buluşmada ise dünya devrimci hareketinin en önemli figürlerinden Lenin’i, BirGün gazetesi yazarı Melih Pekdemir anlatacak.

Avrupa'nın solu ve sağı

“Avrupa’da Sağ Popülizm ve Sol Arayışlar” başlığıyla 23 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek atölyeye Filiz Zabcı, Galip Yalman ve Fethi Açıkel katılacak.

“Lenin Yeniden Keşfetmek”

Kasım ayını noktalayan söyleşi ise Melih Pekdemir’in katılımıyla “Lenin Yeniden Keşfetmek” başlığı ile 30 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek.

GERÇEKLEŞTİRİLEN ETKİNLER

Ortadoğu’ya ilişkin soruların yanıtı Redaksiyon’da

İsmini yaptığı faaliyetlerle duyuran redaksiyon kasım ayının ‘start’ını veren “Jeopolitik ve Ekonomik Boyutlarıyla Ortadoğu ve Türkiye” söyleşisi Doç. Dr. Hakan Güneş, BirGün Gazetesi yazarlarından İbrahim Varlı ve Kemal Ulusaler’in katılımıyla gerçekleşti.

Hocaların Hocası Korkut Boratav’dan atölye

“Kapitalizmin Sonu mu?” başlıklı ‘hocaların hocası’ Korkut Boratav’ın katılımıyla gerçekleşen atölye ise Redaksiyon’un önümüzdeki sayısında yer alacak olan “Gelecek” dosyasına kaynaklık edecek.

Çelişki Redaksiyon’daydı

İlk kitabı Çelişki ile edebiyat dünyasında adından söz ettiren BirGün gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Barış İncede Redaksiyon’un konuğu oldu. Barış İnce, kitabı Çelişki ile ilgili soruları yanıtladı.

Çin’in geleceği

Dünyanın en sık konuştuğu aktörlerinde başında gelen Çin'in bundan sonra nasıl bir rota izleyeceği konusunda Mühdan Sağlam, Redaksiyon'daki bir söyleşi gerçekleştirdi.

Tarih Söyleşisi: Sabahattin Kurt

Yazar Murat Bjeduğ, Sabahattin Kurt’un hayatını anlattığı yeni çıkan kitabı üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.