Yeni Çağ yazarı: Bahçeli Yenikapı'da sahneye çıkacaktı AK Partililer istemedi

Yeniçağ yazarı Batuhan Çolak, "Yenikapı'da ortak miting yapılacaktı. Devlet Bahçeli ile birlikte sahneye çıkacaklardı. Ak Partililer istemedi" iddiasında bulundu.

20 Haziran 2018 Çarşamba, 11:53
Abone Ol google-news

<video:1002814>

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan Yeniçağ yazarı Batuhan Çolak, MHP'nin yüzde 10'u aşmasının imkansız olduğunu söyleyerek, "Dava mı var ortada? Milliyetçilik davası MHP'de yapılabiliyor mu?" dedi. Çolak ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son Yenikapı mitingi ile ilgili de, "Yenikapı'da ortak miting yapılacaktı. Devlet Bahçeli ile birlikte sahneye çıkacaklardı. Ak Partililer istemedi" iddiasında bulundu.

 Yeniçağ Gazetesi yazarı Batuhan Çolak, MHP'nin barajı aşmasının imkansız olduğunu söyleyerek, ülkücü ve milliyetçilerin MHP'ye oy vermeleri için bir sebep olmadığını kaydetti.

 "MHP yüzde 4-5 alırsa çok ciddi başarı olur"

 Çolak, "Şuanda MHP'nin barajı aşabilmesi imkansız görülüyor. MHP'lisiniz, neden sizi eleştiren, bunlar Fatiha bilmezler diyen, Türklüğü ve Türkçülüğü ayaklar altına alan kişiye oy veresiniz? Şuanda MHP'nin yüzde 4'ü, yüzde 5'i alabilirlerse çok ciddi bir başarıdır çünkü ortada vadedilen bir şey yok. Bir önceki seçimde vadedilen parlamenter sistemde tek adamlığa karşı bir milliyetçi söylemdi. MHP'nin vadettiği herhangi bir şey olmayınca, Cumhurbaşkanı adayı olmayınca oy vermek için ortada bir sebep göremiyoruz. Dava mı var ortada? Milliyetçilik davası MHP'de yapılabiliyor mu? Yapılamıyor. Milliyetçilik davası yapılıyorsa MHP'de o zaman milliyetçiliği ayaklar altına alanlarla neden aynı yolda yürüyorsunuz?"

 "Bahçeli ile Yenikapı'da ortak miting yapılacaktı, Ak Partililer istemedi"

 Çolak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son Yenikapı mitingine MHP ile birlikte çıkmayı planladığını ancak Ak Partililerin Bahçeli'nin Doğu ve Güneydoğu'da Ak Parti oylarında kayıplara yol açtığı gerekçesiyle karşı çıktığını söyledi.

 "Yenikapı'da ortak miting yapılacaktı. Devlet Bahçeli ile birlikte sahneye çıkacaklardı. Neden iptal oldu bu?" diyen Çolak, Ak Parti'nin kendi içerisinde, "Biz Güneydoğu ve Doğu'da Devlet Bahçeli ile birlikte hareket ediyoruz diye oyları kaybediyoruz" dediklerini kaydetti.

<haber-yatay:1002330,1000100>