Yıldırım, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'den ortak açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi. Liderler toplantının ardından ortak açıklama yaptı.

14 Aralık 2016 Çarşamba, 10:37
Abone Ol google-news

<video:645289>

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Beşiktaş'ta düzenlenen bombalı saldırıyı değerlendirmek ve terörle mücadele konusunu görüşmek üzere Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.

Yıldırım, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, toplantının ardınan ortak açıklama yapmak üzere kameraların karşısına geçti. Başbakan Binali Yıldırım açıklamasında "Bizim için önemli olan ülkenin birliği ve bütünlüğü" dedi.

Kılıçdaroğlu: Tavsiyelerimizi ilettik

CHP Lideri Kılıçdaroğlu ise "Terör can yakıyor. Teröre karşı Türkiye'deki 80 milyonun ortak tavıt takınması lazım. Türkiye süratle olağan bir sürece gelmelidir. Sayın Başbakan'a tavsiyelerimizi ilettik. Terör tek başına bir siyasi partinin üstesinden gelebileceği bir şey değildir." dedi.

Bahçeli: Saldırıları değerlendirdik

Bahçeli de konuşmasında "Sayın Başbakan'ın çağrısı üzerine acımasız ve alçakla düzenlenen terör saldırısını değerlendirmek için toplandık. Toplantı, milletimizin beklentilerine cevap verecek bir olgunluk içinde gelişmiştir. Sayın Başbakan'a ve Sayın Genel Başkana teşekkür ediyoruz" dedi.


Genel Başkanlar toplantının ardından basın mensuplarından soru almadı.