Yolcu, metro kazasını anlatıyor: Önce hafif bir titreme oldu

İstanbul'daki feci metro kazası sırasında kazanın gerçekleştiği vagonlardan birinde yolculuk yapan Ekşi Sözlük yazarı, yaşananları anlattı.

29 Eylül 2014 Pazartesi, 10:31
Abone Ol google-news

İstanbul'da bu sabah saatlerinde bir metro kazası meydana geldi. Hacıosman - Yenikapı arasında hizmet veren metro, Sanayi Mahallesi durağı yakınlarında kaza yaptı. Metronun ön vagonunu delen demir parçası bir yolcuya saplandı. Demir çubuk yolcunun kalçasını delip geçti.

Metro kazası sonrası skandal görüntüler

 Kaza sırasında metroda yer alan bir Ekşi Sözlük yazarı kaza anını anlattı. İşte kaza sırasında vagonun içerisinde yaşananlar:

Kazanın gerçekleştiği ve bir yaralının olduğu vagonlardan birindeydim. kaza anını anlatmak gerekirse, metro hafiften titremeye başladı, çok anormal bir durum olarak görmedik ama bir süre sonra titreme şiddeti epey arttı ve saniyeler içerisinde şu manzara gerçekleşti.Bu manzaradan hemen sonra metrodaki acil çıkış düğmesine bastık ve sirenler çaldı. Şansımıza metronun her iki tarafında duvar değil de sağ tarafında inşaatın olduğu ve inşaat işçilerin olduğu boş bir alan vardı. onlardan yardım istedik, kapı açıldı ve çıkmaya başladık. ambulans istedik ve 30 dakika boyunca ambulans gelmedi ve o adam yaralı bi şekilde yerde yatmaya devam etti. kazazedelerden biri metroda çalışan işçilere "burada sağlık görevlisi yok mu hiç? başınıza bi şey gelse çağırabileceğiniz herhangi bi kimse?" dedi ama işçilerin başını öne eğip susması durumun vehametini özetlemeye yetti. kaza alanından çıkmak için de bu yolu kullandık:Söylenecek çok söz de yok aslında.