''Çabaladık ve başardık''

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Brüksel'de yapılan Avro Bölgesi maliye bakanları toplantısında alınan kararlarla ilgili yaptığı değerlendirmede, artık Yunanistan için yeni bir günün başladığını söyledi.

27 Kasım 2012 Salı, 10:00
Abone Ol google-news

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras toplantı ile ilgili olarak gazetecilere ''Herşey iyi gitti. Tüm Yunanlılar hep birlikte çabaladık ve tüm Yunanlılar için yeni bir gün başlıyor'' ifadelerini kullandı.

Sorulan başka bir soru üzerine Samaras, koalisyon hükümetini oluşturan PASOK ve Demokratik Sol (DİMAR) partilerinin liderlerini de alınan kararlar hakkında bilgilendirdiğini belirtti.

PASOK Lideri Evangelos Venizelos da alınan karar hakkında yaptığı açıklamada, ''Toplantıda alınan karar ülkemizin 9 ay bekleyişinden sonra ihtiyaç duyduğu başlangıç noktasıdır. Ayrıntıların önemi vardır ama asıl önemli olan büyük resimdir ve bu Yunan halkının yaptığı büyük fedakarlıklar sayesinde olumludur. Şimdi bu kararı değerlendirmek ve ülkeyi kalkındırmak bize, Yunan halkına kalmıştır'' ifadelerini kullandı.