Gazetelerde Bugün

Dünya ekonomisi alarm veriyor... Merkez Bankası'nın aldığı önlemler doları frenleyemedi... Cumhuriyet kriz sinyalini 'Piyasalar çakıldı' başlığıyla duyuruyor...

06 Ağustos 2011 Cumartesi, 06:30
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

Piyasalar çakıldı


Merkez Bankası, döviz sıkışıklığını önlemek için yabancı para zorunlu karşılıklarını yarım puan azalttı ve piyasaya 50 milyon dolar sattı. Son müdahale de kurların artmasını engelleyemedi. Türkiye’den hızlı yabancı çıkışıyla İMKB yüzde 5.16 düştü.


HÜRRİYET

Kasada kara delik var

'Galatasaray, Denizli-F.Bahçe maçında teşvik primi verdi' iddiaları üzerine klube ait hesapları inceleyen polis, 1 milyon dolarlık para çıkışının belgesini bulamadı.


MİLLİYET

Getirin, TSK'yı Bakan'a bağlayalım


Hükümete çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu "Verin teklifi destekleyelim. Genelkurmay'ı Savunma Bakanlığı'na bağlayalım" dedi.VATAN

Son gün bile skandal


ÖSYM 11 günlük tercih süresinin bitimine 27 dakika kala Cüneyt Mutlu'ya cep telefonuyla puanının yanlış hesaplandığını bildirdi.


RADİKAL

Piyasa değil insanlık krizi

Afrika'yı vuran kuraklık Somali'de insanlık faciasına dönüştü.


AKŞAM

Artık YAŞ'tan ihraç çıkmaz


YAŞ'ın ağustos toplantısına damga vuran 'yeni dönem' aralık Şura'sını da etkileyebilir.

SÖZCÜ

Hapisteki Generali Belçika'ya atadılar


Hasdal'da hapis yatan Tuğgeneral Hakan Akkoç, serbest kalırsa görevine gidecek.HABERTÜRK

Fener savcılarına HSYK müfettişi


HSYK, Deniz Feneri ile Fenerbahçe'nin şikayet ettiği şike savcılarını incelemesi için müfettiş yolladı.


SABAH

'Bizde de bir Erdoğan olsa'

PASOK yanlısı To Vima gazetesinden ilginç yorum...


POSTA

Korkunç intikam

Kadın, imam eşinni kendisini aldattığını ortaya çıkardı. İmam "bir daha yapmayacağım" diye söz verdi. Kadın birkaç gün sonra kocasının telefonunda 'Aşkım, bir tanem, seni özledim' yazılı messajları görünce çıldırdı. Uyurken kocasının penisini kesti.


BİRGÜN

Önlenemeyen çöküş

Kapitalist sistemde çatlaklar büyüyor.


YENİ ŞAFAK

Böyle OYAK herkese lazım


TKS mensuplarına yardım amacıyla kurulan OYAK, 50 yılda devlet imtiyazlarıyla Türkiye'nin en büyük holdingleri arasına girerken, üyelerine tanıdığı imkanlar parmak ısırtıyor.


ZAMAN

Merkez Bankası'nın 5 maddelik B planı hazır


Merkez Bankası, piyasaları rahatlatacak iki karara daha imza attı. Yabancı para zorunlu karşılık oranları 0,5 puan düşürüldü. Böylece 930 milyon dolarlık likidite sağlandı. Repo işlemlerinden sağlanan zorunlu karşılığa tabi fonlarda 14 günün yerine 28 günün ortalaması esas alınacak. Bu karar ile de TL'deki dalgalanma önlenecek.