Gazetelerde Bugün

Cumhuriyet, Dışişleri Bakanı'nın, Hatay'da Suriyeli muhaliflerin kaldığı Apaydın kampını incelemek isteyen CHP'lilere izin verilmemesini "normal" bulmasını manşetine taşıdı.

28 Ağustos 2012 Salı, 06:36
Abone Ol google-news

CUMHURİYET

Hatay’da işgal ordusu!


Dışişleri Bakanı, Hatay’da Suriyeli muhaliflerin kaldığı Apaydın kampını incelemek isteyen CHP’lilere izin verilmemesini “normal” buldu. Davutoğlu, “Güvenlik unsurları olarak Türkiye’ye sığınanların özel muameleye tabi tutulması gayet normal” dedi. Davutoğlu’nun sözleri, “Orası sığınmacı kampı mı, saf değiştiren Suriyeli askerlerin işgal ettiği bir bölge mi” sorusunu akıllara getirdi. Bülent Arınç ise CHP’lilerin girişimini “provokatif” olarak niteledi.


HÜRRİYET

Esir haberci


Beşar Esad yönetimi gazeteci Cüneyt Ünal'ı televizyonda terörist gibi lanse etti. Ankara ve uluslararası basın örgütlerinden büyük tepki var.


MİLLİYET

İşkenceli video


Esad güçlerince kaçırılan gazeteci Cüneyt Ünal, devlet TV'sine yaralı yüzle çıkarıldı ve zorla bir metin okutularak 'terörist' gibi gösterildi.


VATAN

Esad'ın son numarası


Bir hafta önce Halep'te kaçırılan Türk gazeteci Cüneyt Ünal, Suriye TV'sine çıkarılıp terörist gibi gösterildi. Davutoğlu 'Esad'ın senaryosu' yorumu yaptı.


RADİKAL

Doktor beni okula gönderme


66 aylık çocuğunu okula göndermek istemeyen aileler sağlık raporu kuyruğuna giriyor. Gelen çocukların neredeyse yüzde 75'ine raporu kuyruğuna giriyor. Gelen çocukların neredeyse yüzde 75'ine rapor verilmiş. Rapor için çocuğuna "Doktora yanlış cevap ver" diyenler bile var.

 

AKŞAM

Şemdinli PKK'ya karşı


Teröristlerin üç kez ilçeye sızıp kaçırmaya kalkıştığı Kaymakam Mesut Gençtürk'e göre Şemdinli'de iklim değişiyor. "Halk PKK'dan bıktı" diyen Gençtürk, Kürt tabanındaki kaymayı üç örnekle açıkladı:

 

SÖZCÜ

Obama Tayyip'i oyuna getirdi!


ABD Başkanı, ülkesinin menfaatleri için Türkiye'yi ateşe attı. Başımız belada. Bunu dünya görüyor, bizimkiler görmüyor!..

 

AYDINLIK

Silivri'ye 5000 kişilik çıkarma


Levent Kırca'nın poltiik komedi oyunu "Azınlık" önceki gün Silivri Sahil Limanı'nda, yaklaşık 5 bin izleyici karşısında sahnelendi. Silivri'deki nöbet çadırına destek için Büyük Taarruz'un 90'ıncı yıldönümünde sahnelenen oyuna ilgi yoğun olunca yüzlerce kişi oyunu ayakta izledi. Silivri'de tutsak yatan asker, siyasetçi, gazeteci ve aydınlara selam gönderen Kırca, "Onlar içeride, biz dışarıda tutsağız. Onların bizim desteğimize ihtiyacı var" dedi.


HABERTÜRK

Saldırı elimizi güçlendirdi


Başbakan Yardımcısı Bozdağ, bugün MGK'da masaya gelecek PKK saldırılarını HABERTÜRK'e değerlendirdi.


SABAH

Bir mezarda iki Süleyman


PKK bombasının minik kurbanı Süleyman daha önce ölünce adı kendisine verilen ağabeyi ile aynı mezarda bir arada yatıyor.


POSTA

Yandılar

Bursa'nın Gedelek köyünde yaşayan Hakk-ı Yıldız Üncü, sattıkları hayvanlardan kazandıkları 100 bin TL'yi bankaya yatırmak yerine samanlığa sakladı. 8 yaşındaki oğulları Sami çakmakla oynarken samanlığı yaktı. 100 bin TL yandı. Karı-koca üzüntüden fenalık geçirdi.BİRGÜN

İtiraf gibi açıklama


CHP milletvekillerinin Hatay'daki Apaydın Kampı'na sokulmamasıyla ilgili bir açıklama yapan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Oranın durumu farklı. Orada sadece askerler kalıyor" diyerek engellemeye sahip çıktı.YENİ ŞAFAK

Cüneyt'i kurtarın

Suriye'deki iç savaşı takip etmek için gittiği Halep'te rejim askerleri tarafından kaçırılan Türk gazeteci Cüneyt Ünal'ın uğradığı şiddeti gözler önüne seren görüntüler Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Dıişleri Bakanı Davutoğlu, Ünal'ın sağlığından Şam yönetiminin sorumlu olduğunu söyledi. 22 meslek örgütü ise "Cüneyt'i kurtarın" çağrısı yaptı.


ZAMAN

Eğitimde yeni dönem için çare aranıyor

Yeni eğitim yılı ilklerle başlıyor. Eğitimin yeniden yapılandırılması anlamına gelen değişiklikler, bazı sıkıntıları da beraberinde getirdi. Okula başlama yaşının aşağı çekilmesiyle birlikte birinci sınıfta okuyacak çocukların sayısı ciddi oranda arttı.