Han Çadırı'nda moda rüzgarı

Türk müteahhitleri tarafından inşa edilen Han Çadırı'nda başlayan ve altı gün süreceği duyurulan moda günlerinin ikinci gününde podyuma minikler çıktı.

22 Eylül 2010 Çarşamba, 18:01
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile altı devlet başkanının katılımı ile açılan ve bölgenin en büyük alışveriş merkezi olarak adlandırılan Han Çadırı'nda başlatılan moda günleri devam ediyor. Her gün yaklaşık 150 bin kişinin gezdiği, içinde yapay kumsalı ve aqua parkı da bulunan dünyanın en büyük çadırındaki moda günlerinin ikinci gününde, Astana'da yaşayan ve yaşları 3 ile 12 arasında değişen Türk ile Kazak çocukları, Han Çadırı'ndaki mağazalarda satışa sunulan kıyafetleri sergiledi.

Aralarında bazı Türk firmaların da bulunduğu 20 işletmenin katılımı ile gerçekleştirilen moda günlerinde podyuma çıkan minikler, bu işi profesyonel olarak yapan büyüklerinden aşağı kalmadı.

Podyuma çıkan miniklerin aileleri ise fotoğraf makineleri ve cep telefonlarıyla çocuklarının performansını kaydetmeye çalıştı.

 

Podyum miniklere kaldı

Türk müteahhitleri tarafından inşa edilen Han Çadırı'nda gerçekleştirilen moda günlerinin ikinci gününde podyuma minikler çıktı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile 6 devlet başkanın katılımı ile açılan ve bölgenin en büyük alışveriş merkezi olarak adlandırılan Han Çadırı'nda başlatılan moda günlerinin ikinci gününde yaşları 3 ile 12 arasında değişen minikler podyuma çıktı.

Sembol inşaatın Kazakistan'a kazandırdığı, her gün yaklaşık 150 bin kişinin gezdiği, içinde yapay kumsalı ve aqua parkı da bulunan dünyanın en büyük çadırında 6 gün sürecek moda günlerinin ikinci gününde Astana'da yaşayan Türkler ile Kazak çocukları han çadırı içindeki mağazalarda satışa çıkarılan kıyafetleri sergiledi.

Aralarında US Polo, Balizza, Mondial, Colin's, LCW gibi firmaların da bulunduğu 20 işletmenin katılımı ile gerçekleştirilen moda günlerinde podyuma çıkan minikler, bu işi profesyonel olarak yaparken, miniklerin aileleri ise ellerindeki cep telefonları ile çocuklarının performansını kaydetmeye çalıştı.