Hava nasıl olacak?

Türkiye'nin büyük bölümünde hava az bulutlu ve açık geçecek. Öğle saatlerinde ise bazı illerde sağanak yağmur bekleniyor.

17 Ağustos 2009 Pazartesi, 07:19
Abone Ol google-news

Hava özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerindeki sahil kesimleri başta olmak üzere Türkiye'nin büyük bir bölümünde az bulutlu ve açık geçecek. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, bugün öğle saatlerinden sonra Bursa, Bilecik, Bolu, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış görülecek.

Hava sıcaklığı doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgâr, kuzey ve kuzeydoğu yönünde esecek, zamanla Akdeniz kıyıları ile Doğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı ve Kuzey Ege'de kuvvetli olarak esecek.


Bölgelerde hava

Marmara: Bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bursa ve Bilecik çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olacak.

Ege: Bölgede az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve batı kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış görülecek.

Akdeniz: Havanın, az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç ve batı kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz: Hava, az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.

Doğu Anadolu: Bölge'de hava Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu olacak.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık.