O afiş kaldırıldı

Merhum Başbakan Bülent Ecevit'in 2000 yılındaki Washington ziyaretinde dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ile birlikte görüldüğü fotoğrafının yer aldığı afiş, Antalya'nın Elmalı ilçesinde AKP teşkilatı binasındaki ışıklı panodan kaldırıldı.

23 Nisan 2011 Cumartesi, 08:13
Abone Ol google-news

Parti görevlileri, binanın dış cephesindeki büyük ışıklı panoya asılan afişi bu sabaha karşı indirdi.

CNNTÜRK'ün haberine göre; AKP Elmalı İlçe Başkanı Ümit Öztekin, afişin gündem yaratacağını düşünmediklerini belirterek, "Ama tüm Türkiye bizim afişi konuştu. Afişi, süresi dolduğu için indirdik. Eleştirileri saygıyla karşılıyoruz. Biz sadece malumu ilan ettik. Hükümetimizin icraatlarını halkımıza göstermek için yeni afiş çalışmalarımız sürecek" dedi.

Afişte, merhum Başbakan Bülent Ecevit'in 2000 yılında eski ABD Başkanı Bill Clinton ile görüşmesindeki fotoğrafı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2010 yılında Barack Obama ile görüşmesindeki fotoğrafla yanyana getirilmiş ve "10 yılda Türkiye'nin itibarını yükselttik" yazılmıştı.

DSP Antalya İl Başkanlığı, AKP Elmalı İlçe Teşkilatınca hazırlanan merhum Başbakan Bülent Ecevit'in fotoğrafının da yer aldığı seçim afişi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.