Sıcaklıklar azalıyor

Sıcaklıklar Marmara, Ege, Akdeniz ve Batı Karadeniz'de 2 ile 4 derece azalacak.

30 Ağustos 2011 Salı, 06:39
Abone Ol google-news

Hava sıcaklığı Marmara, Ege, Akdeniz ve Batı Karadeniz'de 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, yurdun kuzey ve batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
 

Bazı illerde hava durumu

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İstanbul: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(28)

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, akşam saatlerinde kuzey kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(31)

İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu.(30)

Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(33)

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(29)

Samsun: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(31)

Erzurum: Az bulutlu ve açık.(29)

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık.(36)
 

Bölegelerde hava durumu

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

Marmara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Bursa, Yalova ve Balıkesir çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Muğla, Manisa, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Burdur, Isparta, Antalya, Adana, Mersin, Osmaniye ve İskenderun çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Eskişehir, akşam saatlerinde Ankara'nın kuzey kesimleri ile Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde kıyı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.