"Sigara üzerinde oynanan oyunlara son verilmeli"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sigara üzerinde oynanan oyunlara son verilmesini istedi ve ''Hani kar etmiyorlardı. Fiyatları nasıl düşürdüler. Hem de dörtte bir oranında'' dedi.

07 Ocak 2010 Perşembe, 10:17
Abone Ol google-news

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, kararlı duruşları sonucunda sigara fiyatlarının aşağı çekildiğini savundu.

Yılbaşı öncesi sigara satışlarının yavaşlatıldığını, yeni yıla 4 gün kala bakkal ve bayilere sigara verilmediğini, ardından da sigaraya yüzde 15 ile yüzde 40 arasında zam yapıldığını belirten TESK Başkanı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
''Sigara üzerinde oynanan oyunlara son verilmeli. Anlaşamama neler yarattı. Hani kar etmiyorlardı. Fiyatları nasıl düşürdüler. Hem de dörtte bir oranında. Artık biz yaptık oldu mantığı işlememeli. Halk ve esnaf mutlaka her platformda hakkını aramalı. Kararlı duruşumuz sonuç verdi. Bundan sonra da her haksızlığın karşısına mutlaka birlik ve beraberlik içinde durmalıyız.''