"Twitter'a girsem işler yarım kalır"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Twitter'ın önemli bir konu olduğunu belirterek, ''Bakanlık danışmaları, basın müşavirleriyle yürütülecek bir iş değil. Başına oturup bizatihi ilgileneceksiniz. Buraya 3-4 saat ayırırsak memleketin yolu kalır, işi kalır. Vatandaş mağdur olur'' dedi.

29 Ekim 2011 Cumartesi, 10:28
Abone Ol google-news

Yıldırım, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in makamında gerçekleşen, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı kahvaltıdan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, gazetecilerin sorusu üzerine, kahvaltının ''gündemli'' olmadığını söyledi. Bir gazetecinin, kahvaltıda ne konuşulduğunu sorusuna Yıldırım, ''Siz aranızda ne konuşuyorsanız biz de onu konuştuk'' karşılığını verdi.

Bir başka soru üzerine, ikramda bir kusur olmadığını belirten Yıldırım, ''Öyle abartılı da değildi ama çok fakir de değildi. Her evde olabilecek bir kahvaltıydı'' diye konuştu.
''Sayın Başbakan'ın deprem bölgesine yönelik yeni talimatları oldu mu?'' sorusuna Yıldırım, ''Talimatlar zaten belli. Her şey yolunda gidiyor, sıkıntı yok. Zaten sistem çalışıyor'' yanıtını verdi.

Twitter ve Facebook

Yıldırım, bir gazetecinin, ''Her yerde varsınız ama Twitter'da yoksunuz diye eleştiriliyorsunuz...'' hatırlatması üzerine, ''Bu konuyu açıkladım. Twitter önemli bir konu ve bakanlık danışmalarıyla, basın müşavirleriyle yürütülecek bir iş değil. Başına oturup bizatihi ilgileneceksiniz. Buraya 3-4 saat ayırırsak memleketin yolu kalır, işi kalır. Vatandaş mağdur olur. Önemli olan Twitter ile uğraşacakların yollarını açalım. Twitter yolu da iletişim altyapısını yaparsan açılır. Yoksa nerede gezinecekler?'' diye konuştu.
''TTnet ile ilgili bazın sıkıntılar yaşandığı ifade ediliyor. Size ulaştı mı? Sorun yaşayanlar Twitter'da örgütleniyor'' sorusuna Yıldırım, ''Twitter'ın da böyle bir faydası var. Yüz binlerce insan orada organize olup bir baskı oluşturabiliyor. Sorumlu olan kuruluşlara aksaklığın giderilmesi için daha etkin bir lobi oluşturuyor. O yüzden çok önemli bu paylaşım siteleri. Türkiye de bu konuda dünya liderliğine gidiyor. Facebook'ta birinciyiz. Twitter da 8 milyona aştık. Bu konu bana intikal etmedi ama şimdi etmiş oldu. Gereğini yaparız'' yanıtını verdi.

''Sosyal paylaşım sitelerine ilişkin herşeyi biliyorsunuz ama kullanmıyorsunuz'' sözleri üzerine Yıldırım, ''Başkasının sizin adınıza vereceği cevaplar sizin olmaz. Burada öyle bir kelime yazar ki başka yorumlanır. Ondan sonra üzülürsünüz'' dedi.