Mehmet Şimşek'ten üç büyüklere vergi çıkışı: 'Şov yaptınız indirim mi istiyorsunuz?'

Transfer döneminde bonkör davranan üç büyük kulüplerin başkanı Ali Koç, Dursun Özbek ve Ahmet Nur Çebi vergi indirimi için Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kapısını çaldı. Ancak Bakan Şimşek'in "Transfer döneminde uçakların biri indi biri kalktı. Şov yaptınız. Şimdi vergi indirimi mi istiyorsunuz?" şeklinde konuştuğu aktarıldı.

Yayınlanma: 04.10.2023 - 14:44
Mehmet Şimşek'ten üç büyüklere vergi çıkışı: 'Şov yaptınız indirim mi istiyorsunuz?'
Abone Ol google-news

Yaz transfer döneminde futbolculara milyonlar harcayan üç büyükler, vergi indirimi için Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kapısını çaldı.

Yayın gelirlerinin düşmesinden şikayet eden Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş transfer döneminde 100 milyon Euro'ya yakın harcama yapmıştı.

Futbolculara verilen ücretler hariç bonservis bedeli olarak Fenerbahçe 56.8 milyon euro, Galatasaray 29.54 milyon euro, Beşiktaş ise 12.5 milyon Euro ödeme yaptığı hesaplandı.

ŞİMŞEK'TEN ŞAŞIRTAN ÇIKIŞ

10 Haber'in haberine göre, kadrolarına bir çok kariyerli ismi katarak bonkör davranan üç büyükler, vergi indirimi için Mehmet Şimşek’in kapısını çaldı ancak istediklerini alamadı.

İddialara göre, üç büyük kulübün başkanı Ali Koç, Dursun Özbek ve Ahmet Nur Çebi’nin taleplerini dinleyen Bakan Şimşek onları şaşırtan bir çıkış yaptı. 

Daha önceki dönemlerde defalarca vergi indirimi alan kulüplere ret yanıtı verildi. 

"ŞOV YAPTINIZ VERGİ İNDİRİMİ Mİ İSTİYORSUNUZ?"

Bakan Şimşek’in herkesi etkileyen bazı ürünlerdeki ÖTV artışı ve ek MTV vergisine vurgu yaptığı ve böyle bir ortamda spor kulüplerine indirim gibi bir uygulamanın yapılmasının söz konusu olmadığını söylediği belirtildi. 

İddiaya göre Mehmet Şimşek,"Transfer döneminde uçakların biri indi biri kalktı. Şov yaptınız. Şimdi vergi indirimi mi istiyorsunuz?" şeklinde konuştu.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler