Akhisar'da hakeme büyük tepki

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Spor Toto Süper Lig'de Akhisar Belediyespor gibi önemli takımı 3-2 yenmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

13 Aralık 2015 Pazar, 16:17
Abone Ol google-news

Kafkas, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, taraftarlarının önünde uzun süre sonra galip gelmenin önemli olduğunu belirtti.

Zor bir karşılaşmayı kazanmayı başardıklarını vurgulayan Kafkas, şöyle konuştu:

"Maç bölüm bölüm zorlu geçti. Zaten ortaya koyduğu futbolla ön planda olan takıma karşı oynadık. Özellikle iç sahadaki galibiyet bizim için çok değerli. 17 puana ulaştık, kritik bir puandı. Oyunun hakimiyeti bizdeyken bir gol yedik. Daha sonra oyuncularım toparlandı ve öne geçmesini bildik. 10 kişi kalana kadar oyun tamamen bizdeydi. 10 kişi kaldıktan sonra doğal olarak baskıyı yedik. Böyle önemli bir takımı 3-2 yendiğimiz için mutluyuz."

Kafkas, haksız olan hiçbir şeyi ne kendisinin ne de Kayserispor'un istediğini dile getirerek, "Geçen hafta biz hakemden serzenişte bulunmuştuk. Ben kime haksızlık yapılırsa aynı kendime yapılmış gibi yüreğimde hissediyorum. Bunu da açık dille ifade ediyorum. Zaman zaman bizim aleyhimize de çok şeyler oldu. Akhisar Belediyespor takımını tebrik ediyorum, başarılar diliyorum" diye konuştu.

Akhisar Belediyespor cephesi

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan ise hakem hatalarının maçın sonucuna etki ettiğini savundu.

Kayserispor'u galibiyetten dolayı kutlayan Arslan, şunları kaydetti:

"Biz de kazanmayı istiyorduk. Kazanmak için yeterli donanımımız da vardı. Maça Kayserispor iyi başladı. Sonrasında biz öne geçtik, dengeledik. Ondan sonra devreye futbolcuların girmesi gereken yerde hakemler girdi. Bugünkü maçta hakem çok ön plana çıktı. Bunu doğru bulmuyorum. Yoksa Kayserispor'un kazandığı galibiyeti gölgelemek gibi niyetim yok ama nasıl biz formda oyuncuları oynatıp, formsuz oyuncuları kesiyorsak hakem komitesinde de ricam Allah rızası için kötü iş yapan hakemleri görevlendirmesinler çünkü herkes emek veriyor."