Eski başkan Ünal Aysal: Galatasaray'ın rahatsızlığı son derece normal

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılı takımın Alanyaspor ile 2-2 berabere kaldığı maçın ardından açıklama yaptı.

Yayınlanma: 24.10.2022 - 12:29
Eski başkan Ünal Aysal: Galatasaray'ın rahatsızlığı son derece normal
Abone Ol google-news

Eski Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılıların Alanyaspor’la 2-2 berabere kaldığı maçta yaşanan hakem hataları sonrası bir açıklama yayımladı. 

Aysal açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“2018-19 sezonu sonundan bu yana yaşananlar düşünüldüğünde Galatasaray'ın reaksiyonu ve rahatsızlığı son derece normal. Dün yaşananlar uzun zamandır büyüyen bir zincirin son halkası. Ancak gördüğüm kadarı ile hakem kararlarından diğer kulüpler de rahatsız. Bu sebeple önce diğer  kulüpler ile beraber istişare edilerek gittikçe netleşen bu hastalığın gerçek sebeplerini araştırmak ve çözümlerini gene beraberce üretmek gerektiğine inanıyorum.”

“Galatasaray bu konuda öncülük etmelidir, gerekirse yurt dışından hakem getirme dahil idari tedbirlerden, eğer sporda yasa dışı ve maddi kazanç  hedefli  örgütlü bir hareketten şüpheleniliyor ise bunun açıkça ifade edilmesinden ve bir adli soruşturmanın devletten talep edilmesinden çekinilmemelidir. Bu sadece Galatasaray'ın sorunu değildir, Türk sporunun sorunudur. Galatasaray'ın ligden arkasında bir hazırlık olmadan çekilmesi bu sorunu çözmez, bu sadece bir kupa veya maç olayı gibi de görülemez. TFF her ne kadar özerk bir kurum gibi görünse dahi hukuksal sorunlar ve suç kavramı devreye girince saf dışı kalmak ve adli soruşturma yolunu açmak zorundadır.  Ancak bu mücadelede GSK yanlız bırakıldığını  görürse o zaman bu çok büyük ve saygın markanın yeni bir coğrafyada kendisine gelecek araması da bir çıkış olarak yöneticilerin görevidir. Dolayısıyla Galatasaray Avrupa Süper Ligi organizasyonuyla iletişimini güçlendirmeli ve bağlarını sıkı tutmalıdır.”


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler