Fas, FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nda tarih yazdı!

Kadınlar Dünya Kupası H Grubu'nda Almanya, Güney Kore karşısında berabere kalarak tarihinde ilk kez grup aşamasında elendi. Fas ise tarihinde ilk kez gruplardan çıktı.

Yayınlanma: 03.08.2023 - 15:54
Fas, FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nda tarih yazdı!
Abone Ol google-news

FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nda sürpriz sonuçlar yaşanmaya devam ediyor. 

H Grubu'nda Fas, karşılaştığı grubun birincisi Kolombiya'yı 1-0 mağlup ederek puanını 6'ya çıkardı ve Kolombiya'nın ardından ikinci sırada yer alarak tarihinde ilk kez gruplardan çıkma başarısı gösterdi.

Grubun diğer karşılaşmasında ise Almanya, Güney Kore karşısında 1-1  berabere kaldı. Bu sonuçla beraber 4 puanda kalan Almanya grubun üçüncü sırasında kalarak tarihinde ilk kez grup aşamasında elendi. Grubun diğer temsilcisi Güney Kore ise grubu 1 puan ile sonuncu sırada tamamladı. 

FAS MİLLİ TAKIMI TARİHE GEÇTİ 

2022 Erkekler Dünya Kupası'nda Yarı Final oynayan Fas, Kadınlar'da da gruptan çıkma başarısı göstererek Nijerya'nın 1988 yılında Erkekler Dünya Kupası, 1989 yılında Kadınlar Dünya Kupası'nda gruplardan üst tura çıkma başarısına ortak oldu. Fas Milli Takımı, hem erkekler hem kadınlar Dünya Kupaları'nda gruplardan üst tura ulaşan ikinci Afrika ülkesi olarak tarihe geçti. 

GRUPTAN ÇIKAN 3 AFRİKA ÜLKESİ 

2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nda grup aşamasında Nijerya, Güney Afrika ve Fas şu ana kadar gruplarından çıkan Afrika takımları oldu.

SON 16 EŞLEŞMELERİ BELLİ OLDU

Turnuvada son 16 turuna, bir günlük aranın ardından devam edilecek. Bu turun eşleşmeleri ve programı şöyle:

5 Ağustos Cumartesi:

08.00 İsviçre-İspanya

11.00 Japonya-Norveç

6 Ağustos Pazar:

05.00 Hollanda-Güney Afrika

12.00 İsveç-ABD

7 Ağustos Pazartesi:

10.30 İngiltere-Nijerya

13.30 Avustralya-Danimarka

8 Ağustos Salı:

11.00 Kolombiya-Jamaika

14.00 Fransa-Fas 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon