Fenerbahçe'den 'Atatürk Stadyumu' çağrısı: 'Yarınlara iz bırakın'

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, 9 Eylül'de yapılacak Olağanüstü Tüzük Tadil Genel Kurulu'na üye katılımının önemine dikkat çekti. Ali Koç, genel kurulda Fenerbahçe Stadı'nın Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adını taşıması için oylama yapılacağını açıkladı.

Yayınlanma: 07.09.2023 - 16:09
Fenerbahçe'den 'Atatürk Stadyumu' çağrısı: 'Yarınlara iz bırakın'
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli genel kurul üyelerine seslendi.

Olağanüstü tüzük tadil genel kuruluna katılım göstermenin önemine değinen Koç, "Fenerbahçemiz için tarihi bir öneme sahip bu toplantıya, her zaman kulübünün yanında olan üyelerimizin katılımı çok önemli" dedi.

Fenerbahçe Başkanı, "Yıllardır süren çalışmaların artık hayata geçmesi için her bir Fenerbahçe üyesinin sorumluluk alması, o günü Fenerbahçelerine ayırmaları ve toplantımızda bulunması gerekiyor. Fenerbahçelilik bu sorumluluğu en sahiplenici şekilde üstlenmeyi gerektirir" ifadelerini kullandı.

Ali Koç

"YARINLARA İZ BIRAKIN"

Ali Koç, Fenerbahçe Stadı'na Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün isminin verilmesinin oylanacağını söylerken, "Tüzük tadil toplantısında, stadımızın isminin Atamızın ismini taşıması için gereken başvuruyu yapabilmek adına oy vereceğiz. Çok iyi biliyorum ki Fenerbahçeliler için bu oylamada payı olmak, yarınlara iz bırakmak demektir. Milyonlarca taraftarımızın resmi temsilcisi olarak Fenerbahçelilik sorumluluğunu taşıyan ve aidiyetini hisseden tüm üyelerimizin 9 Eylül Cumartesi günü tüzük tadil kongremize katılım sağlayacaklarına yürekten inanıyorum" dedi.

"HAYATİ ÖNEMDE"

Sarı-lacivertlilerin başkanı Ali Koç, tüzük tadilinin uzun yıllar alan bir çalışmanın sonucu olduğunu kaydetti:

"7405 Sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu ile spor kulüpleri bakımından önemli düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemeler içinde en kritik olanlardan biri de spor kulüplerinin dernek statüsünün kaldırılması ve 'spor kulübü' adında yeni bir tüzel kişilik tanımı yapılması."

"Bu düzenleme sonrasında kulübümüzün, sekiz branşta faaliyet göstermeye devam edebilmesi için tüzüğümüzün; Spor Yasasına uyumlu şekilde tadil edilmesi gerekmekte. Özetle tüzük tadil toplantımız kulübümüzün geleceği için hayati önem taşıyor."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler