Rubiales'i alkışlamıştı: İspanya Teknik Direktörü Luis de la Fuente özür diledi

İspanya Milli Takım Teknik Direktörü Luis de la Fuente, görevden alınan İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Başkanı Luis Rubiales'i konuşması sırasında alkışlamasından dolayı kamuoyundan özür diledi. De la Feunte, 'İnsani bir hata' yaptım dedi.

Yayınlanma: 01.09.2023 - 16:34
Rubiales'i alkışlamıştı: İspanya Teknik Direktörü Luis de la Fuente özür diledi
Abone Ol google-news

De la Fuente, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Gürcistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi ile oynayacakları maçlar öncesinde aday kadroyu açıkladığı basın toplantısında, gelen baskılara rağmen istifa etmeyen Rubiales ile ilgili sorulara da cevap verdi.

İspanyol teknik direktör, RFEF'in 25 Ağustos'ta yaptığı olağanüstü genel kurul toplantısında Rubiales'in istifa etmeyeceğini açıkladığı ve kendisini eleştirenlere tepki gösterdiği konuşmasını alkışlamasından dolayı aldığı tüm eleştirilerin haklı olduğunu söyledi.

"İNSANİ BİR HATA YAPTIM" 

De la Feunte, "Çok sert eleştiriler aldım ama bunların hepsi haklıydı. Yine de istifa etmemem ama özür dilemem gerektiğini düşünüyorum. İnsani bir hata yaptım. Bunun özrü yok ve sorumlusu benim. Eşitliğin ve saygının yanındayım. En başta ben olmak üzere eşitlik konusunda hepimiz kendimizi daha geliştirmeliyiz." dedi.

"Hiçbir zaman o günkü kadar stresli bir durum yaşamadım" diyen De la Fuente, şöyle devam etti:

"Orada hepimiz protokolden dolayı bulunduğumuzu ve başkanın istifa edeceğini düşündük ama başka bir durumla karşılaştık. Olanları hazmetmek gerçekten kolay değil. Benim üzerinde bir durum vardı. Yaptıklarımı asla haklı çıkarmaya çalışmıyorum. Başkalarının bunu nasıl deneyimlediğini bilmiyorum ama ben bunalmıştım, nasıl başa çıkacağımı, duygularımı nasıl kontrol edeceğimi bilmiyordum. Televizyonda gördüğümde kendimi tanıyamadım."

NE OLMUŞTU?

FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nın 20 Ağustos'taki finalinde İngiltere'yi 1-0 yenerek tarihinde ilk defa dünya şampiyonu olan İspanya Kadın Milli Futbol Takımı'nın Sidney'deki maç sonrasındaki madalya töreni ve kutlamalar sırasında RFEF Başkanı Rubiales'in bazı hareketleri tepki almıştı.

İspanya'nın maçı kazanmasının ardından sevinç gösterisi sırasında şeref tribününden uygunsuz hareketler yapan Rubiales, daha sonra madalya töreninde İspanyol futbolcu Jennifer Hermoso'yu dudağından öpmüştü.

FIFA Disiplin Kurulu açtığı soruşturma kapsamında geçici olarak görevinden alınan Rubiales, ülkesinden gelen tüm tepkilere rağmen istifa etmiyor.

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler