Tarih netleşiyor... TFF'den Süper Kupa için yeni plan!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanması planlanan Süper Kupa mücadelesi Suudi Arabistan yetkililerinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yaptığı saygısızlık nedeniyle ertelenmişti. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Süper Kupa için yeni bir tarih belirlediği ileri sürüldü.

Yayınlanma: 04.01.2024 - 10:29
Tarih netleşiyor... TFF'den Süper Kupa için yeni plan!
Abone Ol google-news

Suudi Arabistan'ın Riyad kentinde 29 Aralık'ta oynanması planlanan ancak ev sahibi ülkeyle yaşanan kriz sonrasında ertelenmek zorunda kalan Galatasaray-Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa Finali'nin ne zaman oynanacağı merak konusuydu.

TFF YENİ TARİHİ BELİRLEDİ

Sözcü'nün haberine göre, pazartesi günü Riva'da toplanan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, maçın ocak ayı içerisinde oynanması için düğmeye bastı. Siyasi bir boyut kazanan kupa finalinin sürüncemede kalıp daha fazla malzeme yapılmasını istemeyen TFF, bu maçın yayın haklarını sattığı MENA Bölgesi (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) yayıncılarıyla da sorun yaşanmaması adına böyle bir adım atma kararı aldı.

EURO 2024 nedeniyle 19 Mayıs'ta bitecek ve zaten fazlasıyla sıkışık olan takvim bir hafta kaydırılacak. İlerleyen aylarda bu ertelenen maçlar hafta içine konulacak.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler