5’inci Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası tamamlandı

5’inci Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası, bugün yapılan müsabakalarla gerçekleştirildi. Fenerbahçe-Caddebostan-Adalar parkurunda düzenlenen organizasyonda kupanın sahibi Eker Kadın Yelken takımı oldu.

05 Eylül 2020 Cumartesi, 20:31
Abone Ol google-news

5’inci Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası, bugün yapılan müsabakalarla gerçekleştirildi. Fenerbahçe-Caddebostan-Adalar parkurunda düzenlenen organizasyonda kupanın sahibi Eker Kadın Yelken takımı oldu.
Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası, Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde, İstanbul Yelken Kulübü’nün işbirliği ve 16 takımın katılımıyla tek gün olarak gerçekleştirildi. Fenerbahçe-Caddebostan-Adalar parkurunda Coğrafi ve Şamandıra olarak 2’ye ayrılan yarışlarda en iyi düzeltilmiş zaman klasmanında (Overall) birinciliği Eker Kadın Yelken Takımı kazanırken, MSI Kadın Yelken Takımı ikinci, Rus Kadın Yelkencilerden oluşan White Angels Sailing Team da üçüncü oldu. IRC 1 sınıfında birinciliği MSI Kadın Yelken Takımı, IRC 2 sınıfında birinciliği Eker Kadın Yelken Takımı, IRC 3 sınıfında birinciliği Özay Kadın Yelken Takımı, IRC 4 sınıfında birinciliği Alize Kadın Yelken Takımı ve Gezgin Sınıfındaki birinciliği ise İstanbul Yelken Kulübü Kadın Yelken Takımı kazandı.

PAKSOY: KADINLARIN SPORDA DA GÜÇLENMELERİNİ  ÖNEMSİYORUZ

Kadınların yelken sporuna ilgilerini artırmak ve Türkiye’de kadın yelkenciliğini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’nın Organizasyon Komitesi Üyesi Arzu Çekirge Paksoy; “İyiliğe yelken açıyoruz sloganıyla ilk kez 2016 yılında hayata geçirdiğimiz Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’nı 5 yıldır düzenlemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kadınların, hayatın tüm alanlarında olduğu gibi sporda da güçlenmelerini ve var olmalarını çok önemsiyoruz. Bu bakış açısı ve sosyal sorumluluk bilinciyle hem kadınları yelken sporu ile tanıştırıyor, hem de elde ettiğimiz gelirin bir kısmını kadın konusunda çalışmalar yürüten STK’lara bağışlıyoruz. Böylece Kupamıza katılan kadınlar hem centilmence yarışıyor hem de başka kadınların hayatlarında fark yaratmamıza destek oluyorlar. Daha çok kadının hayatına dokunmak ve iyiliği yaymak için tüm kurumları ve yelkene ilgi duyan kadınları önümüzdeki yıllarda Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’na katılmaya davet ediyoruz” dedi.

5. DENİZ KIZI KADIN YELKEN KUPASI SONUÇLARI ŞU ŞEKİLDE:

DÜZELTİLMİŞ ZAMAN
-Eker Kadın Yelken Takımı-MSI Kadın Yelken Takımı
-White Angels Sailing Team
IRC - I SINIFI SONUÇLARI
-MSI Kadın Yelken Takımı
-White Angels Sailing Team
-Borusan Kadın Yelken Takımı
IRC II SINIFI SONUÇLARI
-Eker Kadın Yelken Takımı
-Team Ladies First Takımı
IRC III SINIFI SONUÇLARI
-Özay Kadın Yelken Takımı
-Sahibinden.com Kadın Yelken Takımı
-Eti Kadın Yelken Takımı
IRC IV SINIFI
-Alize Kadın Yelken Takımı
-Kupa Kızı Kadın Yelken Takımı
-Deniz Harp Okulu Kadın Yelken Takımı
GEZGİN SINIFI
-İstanbul Yelken Kulübü Kadın Yelken Takımı
-Kadın Yelkenciler Spor Kulübü Derneği Yelken Takımı