Arena'da Greenpeace eylemi!

Greenpeace, Şampiyonlar Ligi'nin sponsorlarından olan Gazprom'a olan tepkilerini dün oynanan Galatasaray-Juventus maçında da sürdürdü.

12 Aralık 2013 Perşembe, 12:25
Abone Ol google-news

Türk Telekom Arena'da Galatasaray-Juventus arasında oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi maçının 70. dakikasında Greenpeace eylemcileri taraftarlarla birlikte açtıkları dev pankartla Şampiyonlar Ligi sponsoru Gazprom'un Kuzey Kutbu'ndaki petrol arama faaliyetlerini protesto etti. 200 metrekarelik pankartta 'Kick Gazprom out of the Arctic' (Gazprom'u Kuzey Kutbu'nun dışına şutlayın) mesajı yer aldı.

Bu arada; Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda FC Kopenhag - Real Madrid maçından bir gün önce Parken Stadyumu'nda basın toplantısı düzenlemek üzere yerini alan Real Madrid Teknik Direktör Carlo Ancelotti ve futbolcusu Pepe, arkalarında üzerinde Greenpeace'in adının yazılı olduğu bir pankart yavaşça aşağı doğru açılmıştı. Pankartta, "Save the Arctic - show Gazprom the red card" (kuzey kutbunu koru, Gasprom'a kırmızı kart göster" yazıyordu. Çok şaşıran Carlo Ancelotti ve Pepe pankartta gülümseyerek bakarken, FC Kopenhag'ın basın sözcüsü Christian Wolny elinde cola şişesi ile hışımla içeri girerek pankartı indirdi.

Basın toplantısına katılan foto muhabirleri fırsatı kaçırmadı ve şaşkın Pepe ve Ancelotti'yi pankarta şaşkın şaşkın bakarken görüntülediler.
Greenpeace, Şampiyonlar Ligi'nin sponsorlarından olan Gazprom'u bu eylemle protesto etmeyi başardı. Basın toplantısı da pankartın indirilmesinden sonra devam etti.