Beşiktaş, Sosa'yı FIFA'ya şikayet edecek!

Beşiktaş, Arjantinli futbolcu Jose Sosa için gerekirse FIFA'ya kadar gidecek, Milan'ı da şikayet edecek.

23 Temmuz 2016 Cumartesi, 10:36
Abone Ol google-news

Siyah-beyazlı kulüpten ayrılmak için işi yokuşa süren Jose Sosa, hukuksal anlamda köşeye sıkışıyor. Antrenmanlara çıkmayan futbolcu için daha önce tutanak tutulmuştu. Eğer Milan konusunda ısrarcı olursa İtalyan kulübü de FIFA’ya bildirilecek.

Jose Sosa’nın Milan’a gitme konusundaki ısrarı hem İtalyan kulübünün hem de Beşiktaşlı futbolcunun başına iş aşacağa benziyor. Arjantinli oyuncuyu hukuksal olarak kıskaca alan siyah-beyazlılar, antrenmanlara çıkmamakta ısrar eden futbolcunun cezasını da katlayacak.

Sosa’nın, Avusturya kampındaki her adımını yakından takip eden ve bu konuyla ilgili kamptan sabah akşam rapor alan Beşiktaş Yönetimi, Sosa’nın bu tavırlarına devam etmesi halinde, bu oyuncuyu hiç bir yere göndermeyecek.

Beşiktaş ile uzlaşma yerine işi yokuşa sürdüğü için Başkan Fikret Orman’ın tepkisini çeken siyah-beyazlı futbolcu için, daha önce tutanak tutulmuş ve ceza kesilmişti. Kartal, şimdi bu cezayı daha da artıracak. Yönetim bu futbolcu için gelecek teklifleri kabul etmemeyi de yaptırımları arasına kattı.

Sosa’nın tek taraflı olarak Beşiktaş ile olan sözleşmesini feshetmesi durumunda, bu oyuncudan yüksek tazminat bedeli alacağını bilen yönetim, bu nedenle çok daha rahat hareket edebiliyor. Siyah-beyazlılar, futbolcu Milan’a gitme konusunda ısrarcı olursa FIFA’ya giderek, sözleşmesi devam eden oyuncusunun ayartıldığını belirtip İtalyanlar’ı da şikayet etmeyi kafasına koydu. Bu durumda hem futbolcu hem de Milan yanacak. Öte yandan kulüpten sızan haberlere göre Sosa için, Milan’dan hiç bir resmi teklifin gelmediği ortaya çıktı. Özellikle Sosa ve Milanlı Adriano takası konusunda bir önerinin bulunmadığı öğrenilirken, konuyla ilgili sadece basında yer alan haberlerden başka bir bilgi olmadığı belirtildi.

Yine yok!

Beşiktaş, yeni sezon hazırlıklarını dün sabah basına kapalı yaptığı antrenmanla sürdürdü. Avusturya’nın Leogang bölgesinde kamp yapan siyah-beyazlıların idmanına Arjantinli futbolcu Jose Sosa’nın yine katılmadığı bildirildi. Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde gerçekleştirilen çalışmada futbolcuların, koşuların ardından 5’e 2 pas çalışması yapıp minyatür kale maç oynadığı kaydedildi. Antrenmanın şut çalışmasıyla tamamlandığı ifade edildi. (milliyet)