Galatasaray'dan seçim açıklaması!

Galatasaray İkinci Başkanı Cengiz Özyalçın, genel kurulun seçim isteyebileceğini ifade ederek, Genel denetleme kurulunun, yönetim kurulunun hesaplarını ibra etmemesiyle olabilir veya yönetim kurulu bir seçim kararı alır ve uygulama olur" dedi.

13 Mart 2016 Pazar, 18:45
Abone Ol google-news

Galatasaray İkinci Başkanı Cengiz Özyalçın, Gençlerbirliği ile 1-1 berabere kaldıkları mücadelenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Galatasaray'ın farklı puanla ileride olduğu dönemlerde derbilerde hep sürpriz sonuçların çıktığını hatırlatan Özyalçın; "Bu Galatasaray kazanacak demek değildir. Kazanmasını isterim. Her bir Galatasaraylı derbiyi kazanmak istiyor. Ama ayın 19'unda da bir mali genel kurul var. Orada her aklı selim Galatasaraylı, Galatasaray'ın içinde bulunduğu ortamı değerlendirecek ve ona göre bir tercihte bulunacaklardır" "dedi.

"Ekonomik güç, sportif başarıyla endesklidir" diyerek sözlerini sürdüren Cengiz Özyalçın, "Galatasaray çok zor koşullarda ve ekonomik olarak kısıtlı bir süreçten geçiyor. Bu sportif bağlamda takımımızı etkiliyor. Bir Galatasaraylı olarak medyada "Güzel günler yakını" eleştiri konusu yaptı. Bu dibe vuruş şekilidir. Ama daha güzel günler olacak. Bu günler de geçecek" diye konuştu.

"SEÇİM KARARI ALINIR VE UYGULAMA OLUR"
Mali kongre hakkında bilgi veren yönetici şöyle devam etti: "Mali genel kurulda ibra, idari ve mali yönde olacak. 7-8 ay önce neden kimse taşın altına eline koymadı? Bu kadar sıkıntı bu kadar stres, yorgunluk içerisindeyiz. 1978 senesinden beri Galatasaray'dayım, formasını da giydim, ama bu kadar sıkıntılı bir süreç içerisinden geçmiş ve birbirine bağlı bir yönetim görmedim. Genel kurul seçim isteyebilir. Genel denetleme kurulunun, yönetim kurulunun hesaplarını ibra etmemesiyle olabilir veya yönetim kurulu bir seçim kararı alır ve uygulama olur" ifadelerini kullandı.

"SEÇİM KARARI ALMAK TESLİMİYETTİR"

Galatasaray'ın çok sıkıntılı bir süreçten geçtiğini yineleyen yönetici, "Seçim kararı almak teslimiyettir. Biz bunu kabul etmiyoruz, mücadele edeceğiz. Hatta amatör şubelerdeki başarısızlık, küçülmeye mi götürür diye bir izlenim var. UEFA'nın kriterleri var. 21 sayfa. Amatör şubelerde yapılması istenen projelerin neler olduğunu, Galatasaray'ın neler yapması gerektiği orada yazılı" şeklinde konuştu.

"BİLEKLİK SEMBOLİKTİR"

"Herkes taşın altına elini koysun" diyerek sözlerine devam eden Özyalçın, "Bileziklerin maliyeti belli. O semboliktir. 150-200 lira yapsak eleştirilirdik. 1 tane almak sembol. 10 bin tane al, 100 bin tane al, 1 milyon tane al. Niye yok? Ona rağmen taşın altına elini koyan Galatasaraylılara teşekkür ediyorum. Mayıs ayında 2 milyona ulaşacağız" dedi.

"SALI GÜNÜ YOL HARİTASI ÇİZECEĞİZ"

Süper Lig'in 25. haftasında oynanacak Fenerbahçe derbisini kazanmak istediklerini anlatan Cengiz Özyalçın sözlerini şu şekilde noktaladı: "Futbolcunun görevi başka, yöneticinin görevi başka. Yöneticinin görevi kulübü yönetmektir. İçinde bulunduğumuz durumu futbolcuları etkiliyorsa, haklılar. Ama öğrendiğim kadarıyla bizim sporcularımıza karşı bir kaotik durum yok. Onların oynayıp oynamaması tamamen teknik bir iş. Onu ben biraz sonra çıkacak olan teknik adama soracağım.
Derbide çıkacak teknik direktör konusuyla ilgili Futbol A.Ş. bize bir karar bildirecek, biz de salı günü yönetim kurulunda konuşup bir yol haritası çizeceğiz.
Top yuvarlak, 3 sonuç var. Bana sorarsan, ben daima kazanmak isterim."