Riekerink 3 kaptanın isteği ile Galatasaray’da kaldı

Galatasaray'da teknik direktör Riekerink'in sarı kırmızılı takımın başında nasıl kaldığı ile ilgili ilginç bir detay ortaya çıktığı iddia edildi. İddialara göre yönetimin farklı bir isim baktığı ancak üç kaptan Musler,a Selçuk ve Sneijder'in istekleri ile Riekerink'in takımda kaldığı belirtiliyor.

28 Temmuz 2016 Perşembe, 14:12
Abone Ol google-news

Geçtiğimiz sezonu Türkiye Kupası’nı kazanarak kapatan Galatasaray’da teknik direktör seçimi konusunda yoğun bir trafik yaşanmıştı. Fransız, Alman ve İngiliz adaylardan sonra ise yine takım Jan Olde Riekerink’e emanet edilmişti. Yönetimin bu kararı vermesinde takımdaki 3 önemli ismin başrol oynadığı ortaya çıktı.

Kupa sonrasında toplantı

Galatasaray Kaptanı Selçuk, Hollandalı yıldız Sneijder ve tecrübeli kaleci Muslera, kupa finalinin ardından bir toplantı yapıp, takımın Riekerink’le büyük bir ivme kazandığını, yeni sezonda da Hollandalı’yla devam etmenin herkesin menfaatine olacağı konusunda fikirbirliğine vardı. Üçlü ardından yöneticilerle birebir görüşme talep etti ve bu görüşlerini başkan Dursun Özbek’le de paylaştı. 3 yıldız isim Özbek’i şu sözlerle ikna etti:

‘Büyük başarılar kazanırız’

“Riekerink öncelikle iyi bir insan. Takımdaki herkesle yani bizlerle ilişkileri mükemmel. Şunu da belirtmemiz gerekir ki, kendisi futbol bilgisi olarak da üst düzey bir antrenör. Biz onun gelişinden sonra daha derli toplu oynamaya başladık. Takım oturmaya başladı. Riekerink kalırsa daha da ileriye gideriz. Zaten kupayı kazandık. Bunda Riekerink’in de kuşkusuz payı var. Diğer takım arkadaşlarımızın da bizim gibi düşündüğünü söyleyebiliriz. Biz onun kalmasından yanayız. Yeni sezonda birbirini daha iyi tanıyan bir ekip ve takım olarak büyük başarılara imza atacağımızı düşünüyoruz...”

Özbek aramaktan vazgeçti

Başkan Özbek’in, 3 yıldız futbolcunun bu sözlerinden sonra yönetimle bir araya geldiği ve yeni hoca aramaktan vazgeçerek Riekerink’le devam kararı aldığı ortaya çıktı.

(Sporcope)