Sofuoğlu: 'Şampiyon olma şansımız yok'

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'na ilişkin, "Şampiyon olma şansımız yok ama sezonu ikinci bitirme ihtimalimiz yüksek gibi gözüküyor" dedi.

09 Temmuz 2014 Çarşamba, 13:11
Abone Ol google-news

Sofuoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, hafta sonu Portekiz'in Portimao kentinde yapılan şampiyonada yağmurun azizliğine uğramasından dolayı yarışı üçüncü bitirdiğini söyledi.

Yarışın esasında çok iyi olacağını çünkü pol pozisyonundan başladığını anlatan Sofuoğlu, "Ama yarışta son 5 turda hiç ummadığımız şekilde yağmur yağdı. Yarışlar son 5 turda kazanılır, taktik ve planlarımı hep son 5 tura bağlarım. İkinciliğe yükseldim, birinciyle arayı kapatmaya başladığım anda yağmur çiseledi ve birden yarışı durdurdular. Yarışı hiç ummadığım şekilde üçüncü bitirmek zorunda kaldım" diye konuştu.

Bütün hafta sonu boyunca en hızlı dereceleri yaptıklarını anlatan Sofuoğlu, "Nasibimizde birincilik yokmuş" dedi.

- "Sezonu ikinci bitirme ihtimalimiz yüksek"

Sofuoğlu, yaz tatili öncesi derece kürsüsüne çıktığını belirterek, şöyle konuştu:

"Şu anda bu sezon istediğimiz gibi gitmese de son yarışlarda artık iyi dereceler gelmeye başladı. Sezonun son kalan kısmında artık sezonu ilk 3'te bitirmek için mücadeleye devam edeceğiz. Bu saatten sonra şampiyonayı ilk 3'te bitirmem gerekiyor. Genel klasmanda dördüncülüğe yükseldim. Tabi herkesin de bildiği gibi üç yarış üst üste motosikletim arıza yaptı, puan alamadım. Şampiyonada 9'unculuktan yukarılara gelmeye başladık, şu an 4'üncülük. İnşallah İspanya yarışını da başarıyla atlatırsam adım adım şampiyonada yükseliyorum. Şampiyon olma şansımız yok ama sezonu ikinci bitirme ihtimalimiz yüksek gibi gözüküyor."

Sofuoğlu, motordaki arızanın şimdilik çözüldüğünü ve son iki yarışta motorda sorun çıkmadığını anlatarak. sorunlu yarışlarda çok puan kaybettiğini söyledi.

Özellikle İngiltere, İtalya ve Hollanda yarışında 75 puan kaybettiğine dikkati çeken Sogfuoğlu, o puanları alması halinde şampiyona birincisi olacağını kaydetti.