Aracın camından sarkıp, tüfekle havaya ateş açtı

Abone Ol google-news

Konya’da düğün konvoyunda bir araçtan pompalı tüfekle ateş eden şüpheli, sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

20 Eylül 2018 Perşembe, 09:36

 

Olay, Adana Çevre Yolu Borsa Alt Geçidinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, düğün konvoyundaki bir hafif ticari araçta bulunan ve elinde pompalı tüfekle ateş eden E.F.D. (22), görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine dün gözaltına alındı. Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen E.F.D., tutuklanması talebiyle çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Dün gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolü için götürüldüğü Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinden çıkışta, yaptığının iyi bir şey olmadığını söyleyen E.F.D., attığının ses fişeği olduğunu, gerçek mermi olmadığını söyleyerek kendini savunmuştu.

Emniyet Müdürlüğünden açıklama

Şüphelinin son durumuyla ilgili Konya Emniyet Müdürlüğünden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "16.09.2018 günü sat 15.00 sıralarında ilimiz Fevziçakmak Mahallesi Adana Çevre Yolu üzerinde 'genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması' suçundan yakalanan E.F.D. polis merkezinde yapılan işlemlerin ardından Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş ve mahkemeden adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır" denildi.

"Yaptığımız iyi bir şey değil ama attığımızda ses fişeğiydi'

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli şahıs, hastane çıkışında, "Yaptığımız iyi bir şey değil ama attığımız da ses fişeğiydi, gerçek mermi değildi" dedi.