Karşıyaka'da Rıdvan Dilmen sürprizi

PTT 1'inci Ligi'nde sezon başında şampiyonluk hedeflemesine rağmen ilk yarıyı 13 puanla son sırada tamamlayan Karşıyaka, yeni kulüp başkanını yarın seçecek.

28 Aralık 2015 Pazartesi, 17:11
Abone Ol google-news

Karşıyaka Nikah Sarayı'nda saat 18.00'de başlayacak olağanüstü kongrede Fatih Diniz ile Mutlu Altuğ'un listeleri yarışacak. Karşıyaka'aa yıllarca yönetimlerde görev yapan Diniz, mayıs ayındaki son kongreye kadar 2 yıl başkanlık koltuğunda oturdu. Diniz, seçim öncesi camianın etkili isimlerinden Nazım Torbaoğlu, kulübe bu sezon geri ödemesiz büyük mali katkı veren Erdal Acar ve Taraftarlar Derneği'nin desteğini aldı.

Yeşil kırmızılılarda iki farklı dönemde basketbol şube başkanı olarak görev yapan Mutlu Altuğ, daha önce 2 kez aday olmasına rağmen seçilemedi. Başkanlığa üçüncü kez talip olan Altuğ'a son kongrede yarıştığı, bu seçimde aday olmayacağını açıklayan Başkan Ali Erten, destek veriyor.
İki aday da kongre öncesi, "Karşıyakamız'a yakışan, birlik beraberlik içinde bir kongre olsun. Genel kurul iradesine saygı duyulsun. Kazanan kim olursa olsun salondan yine omuz omuza çıkalım" mesajını verdi.

2.5 YIL ÖNCE YARIŞTILAR

Karşıyaka'da Fatih Diniz ve Mutlu Altuğ, 2.5 yıl sonra yeniden rakip olacak. İkilinin karşılıklı adaylıklarını koyduğu 6 Haziran 2013'teki kongrede Fatih Diniz, 237 oyla başkanlığa seçilirken Altuğ 187 oyda kaldı. İki aday seçim sonrası sarılıp salondan alkışlarla çıktı. Mayıs oyundaki son seçimde adaylığını koyarak Ali Erten'le yarışan Altuğ, 290, Erten 508 oy almıştı.

DİNİZ KARACE'Yİ ALDI

Karşıyaka'da başkan adaylarından Diniz, aday yönetim listesine eski başkanlardan Cenk Karace ve Erdal Acar'ı temsilen Acarlar Şirketler Topluluğu'nun mali işler sorumlusu Murat Selçuk'u dahil etti. Diniz'in listesinde son yönetimden çoğu istifa eden Ziyanur Hasbay, Tamer Ustaoğlu, Cafer Aralı, Serkan Odaman, Mustafa Özçakar, Mehmet Yaya, Onur Güner, Kerim Çetin ve Erdal Çilengiroğlu gibi isimlerin yanı sıra Gökhan Şensan, Turhan Gürsel Urhan, Tolga Yağlı ile Rıfat Tekbaş var. Mutlu Altuğ'un listesinden şimdiye kadar açıklanan isimler, Oktay Yeşil, Mustafa Celep, Serdar Sertürk, Yener Eyüpoğlu, Bora Pehlivanlar, Hüseyin Yağcı, İsmail Cirit, Önder Ülkü ve Volkan Sintaç.

RIDVAN DİLMEN SÜRPRİZİ

Yeşil kırmızılılarda ilk iş olarak futbol takımını bulunduğu konumdan kurtarmayı hedeflediklerini açıklayan 2 adaydan Fatih Diniz, Rıdvan Dilmen'le temasta. Karşıyaka'da 2003-04 sezonunda teknik direktörlük yapan ünlü spor adamının Diniz'in seçilmesi durumunda kulübe sportif konularda destek vereceği öğrenildi. Fatih Diniz, teknik direktörlük görevi için ise Yusuf Şimşek'le el sıkıştı. Mutlu Altuğ ise seçilmesi durumunda yola teknik direktör Hüseyin Hamamcı'yla devam etmek istediğini açıklamıştı.

YÜZÜ KIZARDI

PTT 1'inci Ligi'nde devreyi 13 puanla son sırada tamamlayan Karşıyaka, bu kategorideki 13'üncü yılında en kötü performansını sergiledi. İlk yarı boyunca 3 farklı teknik direktörün görev yaptığı Karşıyaka, ilk kez devreyi düşme hattında tamamladı. Ligde ilk yarı istatistiklerindeki en az puanı toplayan yeşil kırmızılılar, 17 maçta ancak 0.76 puan ortalaması tutturabildi. Karşıyaka ikinci yarı hazırlıklarına 2 Ocak'ta başlayacak.