Mbia'dan Trabzonspor'u çıldırtan istek

Trabzonspor'da bonservisi elinde olan Stephane Mbia, imza parası olan 1.5 milyon Euro'nun hemen hesabına yatırılmasını isteyince transfer çıkmaza girdi.

19 Haziran 2015 Cuma, 18:06
Abone Ol google-news

Son iki sezondur kiralık olarak forma giydiği Sevilla'da UEFA Avrupa Ligi'ni kazanan Stephane Mbia, Trabzonspor'a adeta şok yaşattı.

Sportif Direktör Süleyman Hurma ile 1 Haziran'da özel uçakla Trabzon'a gelen, tesisleri, kenti ve inşaatı devam eden Akyazı Stadyumu'nu gezen Stephane Mbia, daha sonra Kamerun Milli Takım kampına katılmıştı. Trabzonspor'un yanı sıra Inter'in de yakından ilgilendiği Mbia ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanması ve prensip anlaşmasına varılması üzerine, 10 Haziran'da bu futbolcuyla görüşmelere başlandığı yönünde borsaya bir açıklama gönderildi.

ÇEK VEYA SENET KABUL ETMEDİ

Trabzonsporlu taraftarların heyecanla beklediği M'bia, Çarşamba gece yarısı Trabzon'a geldi. Dün sağlık kontrolünden geçirilen ve bugün imza atacağı açıklanan M'bia, herkesin bitti gözüyle baktığı transferde Trabzonspor'a son dakika şoku yaşattı. Bu sabah son pürüzleri gidermek için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Sportif Direktör Süleyman Hurma ile bir araya gelen Kamerunlu oyuncu, imza parası olarak kendisine verilecek olan 1.5 milyon Euro'nun hemen hesabına geçirilmesini istedi. Sözleşme konusunda çok titiz olan ve avukatlara sözleşmeyi inceleten Mbia, peşin para isteğinden vazgeçmeyince görüşmeler tıkanma noktasına geldi.

ÖNCE PARA SONRA İMZA

Mbia'nın Trabzonspor'un futbolcuların transfer taksitlerinde zaman zaman yaşadığı sorunları öne sürerek parayı peşin olarak istediği, herhangi bir çek veya senet kabul etmeyeceğini belirttiği vurgulandı. İmza parasının hesabına geçtiğinin menajeri tarafından teyit edilmesinin ardından sözleşmeyi imzalayacağını belirten Mbia ile görüşmelerin sürdüğü belirtildi.

TAKSİDİ KABUL ETMEDİ

Trabzonspor yetkilileri, Kamerunlu oyuncunun daha önce 1.5 milyon Euro'luk imza parasını her yıl 500 bin Euro olmak üzere yıllık garanti ücretine eklemeyi kabul ettiğini, ancak Trabzon'a geldikten sonra bu fikrinden vazgeçerek 1.5 milyon Euro'yu peşin olarak istediğini söyledi. Bordo-mavili kulüp yetkililerinin, böyle bir hazırlıkları olmadığını söylemesine rağmen bu isteğinde direten Mbia'nın, maç başı ücrette de zam istediği ileri sürüldü.

Bordo-mavililerin, bu transfer konusunda Fransa'da bulunan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan haber beklediği ve görüşmelerin gece geç saatlere kadar sürebileceği vurgulandı.