Şok! Ronaldo ve Messi yok!

Dünyanın en iyi iki futbolcusu olarak kabul edilen ve yıllardır kıyaslanan, büyük ödüller için yarışan Messi ve Ronaldo 10 yıl sonra ilk defa “UEFA Avrupa’da Yılın En İyi Futbolcusu” adayları arasında gösterilmedi.

23 Eylül 2020 Çarşamba, 10:26
Şok! Ronaldo ve Messi yok!
Abone Ol google-news

UEFA’da bir devir daha sona erdi. Dünyanın en iyi iki futbolcusu olarak kabul edilen ve yıllardır kıyaslanan, büyük ödüller için yarışan Messi ve Ronaldo 10 yıl sonra ilk defa “UEFA Avrupa’da Yılın En İyi Futbolcusu” adayları arasında gösterilmedi. Yıllardır ödül törenlerinde alışılagelmiş şekilde papyon takan ikili bu sene aynı pozu veremeyecek.

UEFA, 2019-2020 sezonunda “Avrupa’da Yılın Futbolcusu” ödülü için Kevin De Bruyne, Robert Lewandowski ve Manuel Neuer’in aday gösterildiğini duyurdu. Bu sezon 10. kez verilecek büyük ödülün daha önce yarısını paylaşan ikili Cristiano Ronaldo (3 kez), Lionel Messi (2 kez) yıllar sonra aday gösterilmedi.

KEVIN DE BRUYNE, ROBET LEWANDOWSKİ VE NEUER

Birliğe üye 55 ülkeden gazeteciler ve Şampiyonlar Ligi-Avrupa Ligi gruplarındaki takımları çalıştıran 80 teknik direktör arasında yapılan oylamanın ardından 3 kişilik aday listesi belli oldu. Messi ve Ronaldo’nun yer almadığı listede Manchester City’nin yıldızı Kevin De Bruyne, Bayern Münih’in golcüsü Robert Lewandowski ve kalecisi Manuel Neuer yarışacak.

Bayern Münih ile Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan ve geçtiğimiz sezon toplamda 47 maçta 55 gol 10 asist yapan Robert Lewandowski ve 51 maçın 22’sinde kalesini gole kapatan Manuel Neuer ödüle en yakın isimler olarak gösteriliyor.

TOPLAMDA 5 KEZ ALDILAR

Manchester City’de harikalar yaratan ve geçtiğimiz sezon 48 maçta 16 gol 23 asist yapan Kevin De Bruyne de ödül için aday oldu.