"Takımda sanki elektrikler kesildi"

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş'a 4-0 yendikleri maçta kırılgan bir mücadele sergilediklerini söyledi.

27 Aralık 2015 Pazar, 22:19
Abone Ol google-news

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Kocaman, maçta ilk yarının büyük oranda istedikleri gibi geçtiğini anlatarak, şunları kaydetti:

"İlk yarının son 10 dakikalık bölümü hariç düşündüğümüz gibi geçti. Beşiktaş'ı sürekli ön tarafta rahatsız ettik. Oyuna girmelerine izin vermedik, bunun yanında hızlı ataklar yaptık. Ancak ikinci yarıda sonlandıramadığımız ataklar ve kolay top kayıpları istedikleri ortamı oluşturmaya başladı. Böyle bir hatamız golle sonuçlandı. Golden sonra maç Beşiktaş'ın istediği hale geldi. Geçen sezonki kırılganlığımız çok net şekilde gözüktü. Sanki takımda elektrikler kesildi. O andan itibaren Beşiktaş en büyük özelliği olan boş alanları iyi değerlendirdi. Güçlü bir karşılık veremedik."

Ligde bu sezon İstanbul takımlarıyla oynadıkları 5 maçı da kaybettiklerini vurgulayan Kocaman, "Bu sezon 5 mağlubiyetimiz de İstanbul takımlarına karşı oldu. Devreyi 26 puanla bitirdik. Puan açısından bakıldığında doyurucu ancak 5 İstanbul takımına kaybetmemiz devre arasında en fazla kafamızı yoracağımız konulardan biri olacak. Hakem konusunda bir şey söylemek istemiyorum, iyi niyetinden kuşku duymuyorum ama ortam hakemi biraz büken bir ortamdı" diye konuştu.