Trabzonspor taraftarları arasında arbede çıktı, iki polis yaralı

Vodafone Park'ta oynanacak Beşiktaş-Trabzonspor maçı için Gezi Parkı'nda toplanan Bordo-Mavili taraftarlar arasında arbede yaşandı. Arbedeyi yatıştırmak için araya giren polislerden 2'si yaralandı, bazı taraftarlar ise gözaltına alındı.

16 Aralık 2018 Pazar, 18:23
Trabzonspor taraftarları arasında arbede çıktı, iki polis yaralı
Abone Ol google-news

Vodafone Park'ta oynanacak Beşiktaş-Trabzonspor maçı için Gezi Parkı'nda toplanan Bordo-Mavili taraftarlar arasında bilet yüzünden olduğu öne sürülen arbede yaşandı. Arbedeyi yatıştırmak için araya giren polislerden 2'si yaralandı. Bazı taraftarlar ise gözaltına alındı.

Trabzonspor taraftarı, Beşiktaş ile oynanacak maçı statta izlemek için Gezi Parkı'nda toplandı. İddiaya göre, Trabzonlu taraftarlar arasında bilet yüzünden arbede yaşandı. Arbedeyi yatıştırmak için araya giren polislerden 2'si yaralandı. Yaralı polisler, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis, taraftar grubuna müdahalede bulunarak dağıtırken, taraftarlardan gözaltına alınanlar oldu.

Trabzonspor'a yakın kaynaklar, kavgaya Vira ve Gurbetçi Gençler taraftar gruplarına önceki maçlarda verilen ancak Beşiktaş deplasmanında gişe ücretinden satılan biletlerin neden olduğunu belirtiyor.