Tribünde 60 bin Neymar!

Brezilya, Almanya karşısında Thiago Silva ile birlikte en çok Neymar'ı arayacak. Ancak taraftarların da bu handikapı yok etmek için bir planı var.

08 Temmuz 2014 Salı, 16:28
Abone Ol google-news

Brezilyalı bir grup futbolsever sakatlığı nedeniyle yarı finalde Almanya'ya karşı forma giyemeyecek Neymar'ın boşluğunu doldurmak için ilginç bir taktik geliştirdi.

Ülkenin önde gelen reklam ajanslarından birinde görev yapan Lo Braz isimli futbolseverin başlattığı kampanya dahilinde önce “Somos Todos Neymar" yani, "Hepimiz Neymar'ız" adlı bir web sitesi açıldı.

Ardından aynı sloganla sosyal medyada yaratılan etiket sayesinde kampanya milyonlarca Brezilyalı ile buluştu. Buna göre; basılan binlerce Neymar maskesi Almanya maçında stada gidecek taraftarlara dağıtılacak. Karşılaşmayı stattan izleyemeyecek kullanıcılar da site üzerinden Neymar maskesi şeklinde hazırlanmış görseli bilgisayarlarına indirip kendi maskelerine basabilecekler.

Kampanyanın önündeki tek engel ise FIFA'nın statlarda oyuncu maskesi dağıtımını yasaklamış olması. Ancak Brezilyalılar’ın bu engeli ekarte edebilmek için de bir planları var. Plana göre, basılan maskeler havaalanından itibaren stada giden tüm yollarda bilet sahiplerine dağıtılacak ve taraftarlar ellerindeki maskelerle stada giriş yapacak. Böylece FIFA'nın stadyum içinde dağıtım yasağı da delinmiş olacak. (Ntvspor)