Vali'den F.Bahçe'ye saldırı ile ilgili parmak izi açıklaması

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırının ardından ele geçirilen tüfekte saldırganın parmak izine ulaşılmaya çalışıldığını bildirdi.

06 Nisan 2015 Pazartesi, 12:36
Abone Ol google-news

Vali Öz, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, olay yerinde ele  geçirilen av tüfeğinde her türlü incelemenin yapıldığını anlatarak, zanlının  parmak izine ulaşılmaya çalışıldığını söyledi.

Ayrıca bölgedeki fabrikalarla görüşmeler yapıldığını ifade eden Öz,  "Bugün yine fabrikalarda görüşmeler devam edecek. Ele geçirilen deliller bu  fabrikalarda tekrar görüşülerek değerlendirilecek. Çok geniş bir çalışma  yapılıyor. Olay öncesi ve sonrası bölgedeki haberleşmeyle ilgili olarak  ekiplerimiz aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. En kısa sürede olayı aydınlatmaya  çalışacağız" dedi.

Vatandaşlardan destek isteyen Vali Öz, şöyle konuştu:
 
"Bu konuda vatandaşlarımızdan da özellikle bu olayı duyan, işiten,  gören vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz. Duyumu, bilgisi, şüphesi olan  vatandaşlarımızın da yardım etmesi önemli. Bu şehrin bu yükten kurtulması lazım.
 
Bazı vatandaşlarımız, bize bugüne kadar yardımcı oldular, bilgilerini,  duyumlarını paylaştılar. Polis, jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen  ekipler, yönetici ve uzmanlar da çalışmalarını sürdürüyor. Çok geniş kapsamlı bir  çalışma yapılıyor. Olayla ilgili her türlü ihtimal üzerinde çalışma yapıyoruz."