'Volkan Demirel'e fidye tuzağı' sanıkları hakim karşısına çıktı

Fidye için Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'in kızını kaçırma planı yaptığı öne sürülen 2 kişinin "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaya teşebbüs" suçundan yargılanmasına devam edildi.

15 Aralık 2016 Perşembe, 12:19
Abone Ol google-news
Anadolu 66. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki 2. duruşmaya ilk celse ifadeleri alınamayan 2 tutuksuz sanık da katıldı. Duruşmaya katılmayan müşteki Volkan Demirel'i ise avukatı temsil etti. Kimlik tespiti yapılan sanıklardan Mustafa Gül suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Diğer sanık Yalçın, şaka yollu yaptığımız konuşmaları gerçek sanıp konuşmaları kaydetmiş. Bunların gerçekle bir ilgisi yoktur. Beraatımı talep ederim" dedi.
 
"BANA TEKLİFTE BULUNDU"
Duruşmada savunma yapan bir diğer sanık Yalçın Çiçek ise, "Mustafa ile bu konuyu konuşurken gayet ciddi bir şekilde bana teklifte bulundu. Ben bu hususu medyada yada başka bir yerde söylemedim. Sadece müştekinin kendisine durumu izah ettim. Ortada küçük bir çocuk olunca tüylerim ürperdi" diye konuştu.

DURUŞMA ERTELENDİ
Volkan Demirel'in avukatı Ece Özdipçiner de sanıklardan şikayetçi olduklarını belirterek, "Müşteki Volkan, Fenerbahçe'de kalecidir. Bu akşam Amedspor ile maç olduğundan Diyarbakır ilindedir. Kendisini bu nedenle hazır edemedik. Bir sonraki celse duruşmaya katılımını sağlayacağız" dedi. Mahkeme, eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.
 
İDDİANAMEDEN
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şikayetçi Volkan Demirel'in kızı Yade Demirel'in suç tarihi olan 5 Ocak 2016 tarihinde 1 yaşında olduğu belirtildi. Şüpheliler Yalçın Çiçek ve Mustafa Gül'ün, Demirel'in maddi imkanlarının iyi olduğunu ve fidyeyi vereceğini düşünerek olay tarihinde mağdureyi kaçırma planı yaptıkları ifade edildi. İddianamede, bu kapsamda şüphelilerin kendi aralarında haberleştikleri, mağdurenin hangi zaman dilimlerinde dışarıya çıktığını, içinde yolculuk ettiği araçların hangi noktalarda yavaşladığını tespit çalışmaları yaptıkları kaydedildi. Şüphelilerin amaçlarını gerçekleştiremeden kolluk görevlilerince yakalandığı ifade edilen iddianamede, soruşturma içinde yer alan ses çözümleme tutanaklarının olayı doğruladığı anlatıldı.
 
10'AR YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
Demirel'in şüphelilerden şikayetçi olduğu ve şüphelilerin eylemlerini tamamlayamadan yakalandıkları için suçun teşebbüs aşamasında kaldığı belirtilen iddianamede şüphelilerin üzerine atılı "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaya teşebbüs" suçunu işledikleri belirtilen iddianamede, 2 sanık hakkında 2'şer yıldan 10'ar yıla kadar hapis istemiyle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.