İki yıl önce kaybolmuştu, işte kavuşma anı

Abone Ol google-news

Her kedi ve köpek sahibinin en büyük korkusu evcil hayvanının kaybolmasıdır. Kameroun Mares’in köpeği uzun süre önce kayboldu. Bir gün birisi kendisini aradı...

28 Ekim 2018 Pazar, 09:46

Kameroun Mares’e kanser teşhisi koyulduktan sonra stresini azaltmak adına bir köpek sahiplenmeye karar verdi. Bir yavruyu görünce hemen kanı ısındı ve onu sahiplenmeye karar verdi. Köpeğe Latince’de ‘Her zaman sadık’ anlamına gelen Semper Fidelis ismini verdi.

Semper, zor zamanlarında Kameroun’un yanında oldu.

2016 yılında her şey değişti. Tedavisi için başka bir şehre gitmek zorunda olan Kameroun köpeğini bir arkadaşına bıraktı.

Ortadan kayboldu

Tedavi için gittiği şehirde Kameroun’u köpeğini emanet ettiği arkadaşı aradı. Semper’in ortadan kaybolduğunu söyledi.

Kameroun umudunu kaybetmedi. Köpeğini her yerde aramaya devam etti. Semper’ın bulunduğu müjdesini alacağı telefonu çok bekledi.

Semper’ın çipi olsa da bulunamadı. Kameroun oldukça inatçıydı ve onu aramaktan vazgeçmedi. Çeşitli Facebook gruplarında gönderiler paylaştı. Dodo’dan aktarılanlara göre de büyük hayvan sayfalarıyla da irtibata geçmiş.

Kameroun gün geçtikçe kaybolan köpeğini daha da özlüyordu.

İki yıldır kayıptı

Semper’ın ortadan kaybolmasının üzerinden tam iki yıl geçmişti. Kameroun, Semper’ın bulunması için özel bir dedektifle anlaştı.

Anna Campos ismindeki dedektif üstündeki çip yardımıyla Semper’ı bulmayı başardı. Bulunduğunda köpeğe bakan kişi onu 200 dolara satmak üzereymiş.

Kameroun ve Semper’ın bir araya geleceği anda arkadaşı video çekmeye başladı. 2 yıl sonra birbirlerine kavuştular.

Sesini tanıdı

Semper, Kameroun’un sesini duyar duymaz tanıdı ve ona doğru koşmaya başladı.Semper mutlulukla zıplarken Kameroun da gözyaşlarını tutamadı. (newsner)