Albayrak'a Saltanat Saray'ı tepkisi: 'Hülya Avşar gibi...'

Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden Hayri Kozak, sarı kırmızılı futbol takımının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı ziyareti eleştirdi. "Futbolcularımızın kıyafetleri uygun değildi" diyen Kozak, başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın ziyaret sonrası yaptığı açıklama için, "Bu tür konuşmaları Hülya Avşar yapabilir ama benim başkan yardımcım yapamaz" diye konuştu.

14 Ocak 2015 Çarşamba, 17:10
Abone Ol google-news

Galatasaray Ocak ayı Divan Toplantısı Türk Telekom Arena'da gerçekleştirildi. Camianın önde gelen isimlerinden Hayri Kozak, toplantıda yaptığı konuşmada, sarı kırmızılı futbol takımının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı ziyareti eleştirdi. Kozak şunları söyledi:

"BÖYLE BİR ZİYARET MAÇ GÜNÜ MÜ YAPILIR!"

"27 Aralık günü gazetelerden öğrendik, başkan yardımcımız Sayın Abdürrahim Albayrak, Sayın Cumhurbaşkanı'na futbol takımımızı maç günü götürüp ziyaret etmiş. Bu ziyaretin maç günü yapılmasına karşı çıkıyorum.

Sayın Albayrak başkanımızdan (Duygun Yarsuvat) izin almadan sadece kişisel teşebbüsüyle geceyarısı ziyaret iznini alıp ziyarete gerçekleştirdi.

Galatasaray Cumhurbaşkanı'nı ziyaret eder mi? Eder ama böyle mi eder! Futbolcularımızın kıyafetleri uygun değil.

"BU DURUM GALATASARAY'A YAKIŞMAZ"

Binadan terk ederken tekrar haber geliyor ve basınla konuşma yapılıyor. Futbolculardan tepkiler oluyor bu ara. Bu Galatasaray'a yakışır bir durum değil. Bu tür konuşmaları Hülya Avşar yapabilir. Ama benim başkan yardımcım Abdürrahim Albayrak yapamaz ve bunu şiddetle eleştiriyorum ve benzeri bir olay yaşanmamasını diliyorum.

"BİZ ATATÜRK SEVGİSİYLE BÜYÜDÜK"

Biz Galatasaraylılar laik Cumhuriyet ve Atatürk sevgisi ile büyüdük. Galatasaray'ın ilk ziyaret edeceği yer Atatürk olmalıdır. Tartışılan bir Ak Saray değil. Benim derdim Cumhurbaşkanı'nın ziyaret edilmesi değil, şeklidir. "

DİVAN TOPLANTILARININ YERİ İÇİN OYLAMA YAPILDI

Öte yandan Hayrettin Kozak'ın divan kurulu toplantılarının yeniden Galatasaray Lisesi'nde yapılması önerisi üzerine oylama yapıldı ve sadece 5 üyenin karşı oyunun karşılık büyük bir çoğunlukla Galatasaray Üniversitesi rektörüne yazılı olarak Divan Kurulu toplantılarının Galatasaray Lisesi'nin Tevfik Fikret Salonu'nda yapılması için bir girişimde daha bulunulmasına karar verildi.