Beşiktaş'ın Brezilyalı savunmacıları hedeflerini açıkladı!

Beşiktaş'ın Brezilyalı savunma oyuncuları Luiz Rhodolfo ve Marcelo Guedes, yeni sezondaki hedeflerinin Şampiyonlar Ligi olduğunu söyledi.

26 Temmuz 2016 Salı, 15:48
Abone Ol google-news

Beşiktaş'ın Brezilyalı savunma oyuncuları Luiz Rhodolfo ve Marcelo Guedes Avusturya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladılar. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak istediklerini söyleyen Marcelo ve Rhodolfo, Türkiye'de yaşanan olayların artık her yerde olduğunu dile getirdi.

İşte Marcelo ve Rhodolfo'nun açıklamaları...

MARCELO: "TÜRKİYE'DE OLANLARI SORUN OLARAK GÖRMÜYORUM"

Her oyuncu kendi kararını verir. Herkesin kendi fikri var. Türkiye'de olanları sorun olarak görmüyorum çünkü artık bu olaylar her yerde oluyor. istanbul'da tatsız eşyler oldu, Almanya'da da kötü olaylar oldu. Burada hazırlık döneminin hakkını vermeye çalışıyoruz. Çünkü artık maçlar başlayacak. Bu olayların takım üzerinde bir etkisi yok.

RHODOLFO: "KORKULACAK BİR ŞEY YOK"

Çok sıkı bir şekilde çalışıyorum. 15 günlük periyod oldu, ciddi ilerleme kaydettim, takıma uyum sağlıyorum. Marcelo söylenmesi gerekenleri söyledi. Bu benim için sorun değil. Herkes ailesini düşünmek zorunda. Bence korkulacak bir şey yok. Bizler profesyoneliz. Yurt dışında bu tür olaylarla karşılaşabiliyorsunuz. Bütün olanların son bulmasını istiyoruz.

MARCELO: "ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE İYİ İŞLER..."

Sadece şampiyon olmak değil bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde de iyi işler çıkarmalıyız. Tüm camia bunu bekliyor. Şampiyonlar Ligi'nde en uzun yolu almak istiyoruz. Oynadığım tüm kulüplerde deneyim elde ettim, burada bunun faydasını görüyorum. Tüm maçlar herkes için zor. Şampiyonlar Ligi'nde her maçın dinamikleri farklı. Bu uyumu sağlarsanız belli bir noktaya gelebiliyorsunuz, ben de bunu yapabileceğimizi düşünüyorum.

RHODOLFO: "BENİ ÇOK ÜZDÜ" 

Geçen sezonun bir bölümünden sonra takımla birlikte olamadım, berabere olamamak beni çok üzdü. 6 ay süren periyodu 5 aya çekmeyi başardım. Hiç izin yapmadan çalıştım. Maçları televizyondan izledim. Kutlamalarda olamamak üzücüydü ama neyse ki tek sorun buydu. Ben de bu başarıda pay sahibi olduğum için mutlu hissettim.

MARCELO: "PODOLSKI'YE KARŞI OYNAMAK ZOR"

Podolski'ye karşı oynadığımda zorluklar çıkarmıştı. Ona karşı oynamak kolay değil.

RHODOLFO: "VAN PERSIE'YE KARŞI OYNAMAK KOLAY DEĞİL"

Fenerbahçe maçında kazanmıştık ama Van Persie oyuna etki etmişti. Ona karşı oynamak da kolay değildi. (sporx)