Demba Ba için açıklama: Futbol kariyeri bitebilir

Çin Süper Ligi'nde Shanghai Shenhua ile Shanghai SIPG ile oynanan karşılaşmada ayağı kıralan Demba Ba'nın durumu hakkında açıklama yapan Shougang Hastanesi'nden ortopedi uzmanı Zhang Guang-wu, Demba Ba'nın futbola yeniden dönmesinin zor olduğunu söyledi.

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 14:07
Abone Ol google-news

Çin Ligi'nde Shanghai Shenhua ile Shanghai SIPG ile oynanan karşılaşmada Beşiktaş'ın eski yıldızı Demba Ba, Xiang Sun ile girdiği ikili mücadelede sakatlanırken, siyah beyazlı hayranlarını ve Türkiye'deki sevenlerini üzmüştü.

Senegalli futbolcunun sakatlık durumu merak ediliyordu. İlk tetkikleri yapılan Demba Ba için açıklama geldi.
Shougang Hastanesi'nden ortopedi uzmanı Zhang Guang-wu, Demba Ba'nın futbola yeniden dönmesinin zor olduğunu ve araba kazasıyla eşdeğerde bir sakatlık yaşadığını kaydetti.
Zhang Guangwu, "Demba Ba'nın iyileşmesi 1 - 1.5 yıl sürebilir. Belki sahalara dönmesi 2.5 yılı da bulabilir. İlk ameliyat sonrasında 4 ay zaman geçecek ve ikinci bir ameliyat daha olacak ve bu da en az 1 yıl zaman alır. otomobil kazasıyle eşdeğer bir durumla karşılaştı" dedi.

Demba Ba'nın sahalara dönmesine pek umut vermeyen uzman, "31 yaşındak oyuncunun yaşadığı bu sakatlık, bir düşüşe de yol açacaktır" sözleriyle bir nevi futbolcunun güçlü olması gerektiğini ancak eski günlerine dönmesinin mümkün olmadığını belirtti. (sporx)

İşte Demba Ba'nın bacağına ait X-Ray görüntüsü: