Fenerbahçe'ye 'limit aşımı' izni!

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'nin harcama limitini 16 milyon arttırdı.

23 Ocak 2020 Perşembe, 18:00
Fenerbahçe'ye 'limit aşımı' izni!
Abone Ol google-news

Fenerbahçe'ye TFF'den transfer izni geldi.

TFF Tahkim Kurulu, Fenerbahçe Kulübü'nün itirazı sonucu harcama limitini olumsuz etkileyen 16 milyon TL'lik kısmın, harcama limitine eklenmesine oy birliği ile karar verdi

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Fenerbahçe’nin harcama limitlerine yaptığı itirazı inceleyerek sarı-lacivertli kulübe ek 16 milyon TL harcama limiti verdi.
Tahkim Kurulu’nun bugün yaptığı toplantı sonrası Fenerbahçe’ye müjdeli haber geldi. Kurul, sarı-lacivertli kulübe ek harcama limiti verdi. Toplantı sonrası yapılan açıklama şöyle:
"Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin Kulüp Lisans Kurulu’nun 17.01.2020 tarihli 2020-04 E. 2020-03 K sayılı kararına itirazı incelendi. Dosyada yapılan inceleme ve değerlendirme kapsamında, Kurulumuz ’un 21.01.2020 tarihli ara kararı doğrultusunda; TFF Kulüp Lisans Kurulu’ndan alınan yazı cevabının da değerlendirilmesi ile yapılan müzakere neticesinde;
Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin, itirazının kısmen kabulü ile başvuru dilekçesinde belirtilen harcama limitini olumsuz etkileyen; 16 milyon TL’lik kısmının, gerekçesi kararda açıklanacağı üzere harcama limitine eklenmesine, oybirliği ile karar verildi."

TFF Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'nin harcama limitini 16 milyon arttırdı. Böylelikle Fenerbahçe, Mihail Zajc'ı satarsa Falette ve şartlara uyan ikinci bir oyuncuya imza attırabilecek.