Galatasaray ve Benfica'nın ortak bir sorunu 'VAR'

Portekiz basınının haberine göre Benfica, aynı Galatasaray gibi VAR hakemlerinin konuşmalarının kendilerine verilmesini istedi.

17 Aralık 2018 Pazartesi, 17:43
Abone Ol google-news

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi son 32 turundaki rakibi Benfica ile ortak bir sorunu çıktı. Portekiz basınının haberine göre Benfica, aynı Galatasaray gibi VAR hakemlerinin konuşmalarının kendilerine verilmesini istedi.

Portekiz Ligi'nde 4. sırada bulunan ve VAR kararlarını eleştiren Benfica, yaptığı açıklamada ''VAR, büyük bir yatırım. Ancak pozisyonların video ile izlenmesine rağmen nasıl 9 tane kritik hata çıkabiliyor? Bu hatalar, sporun ruhunu zedeliyor. Bunun sorumlusu kim? Hata yapan kim? Şeffaflık sağlanması için VAR konuşmalarının açıklanmasını istiyoruz.'' sözlerini kullandı.

GALATASARAY, DERBİ SONRASINDA İSTEMİŞTİ
Galatasaray, Fenerbahçe ile oynanan maçın ardından VAR konuşmalarının kendilerine verilmesini talep etmişti. Başkan Mustafa Cengiz, ''VAR'ın bedeli kulüplerden alındı. Kamuoyu ve Galatasaray'ın vicdanını tatmin etmek için Serdar Aziz'in pozisyonunda VAR ile yapılan konuşmanın yayınlanmasını istiyoruz. Hollanda'da bir maçta VAR ile yapılan konuşma yayınlandı.'' sözlerini kullanmıştı. Cengiz, bu konuşmalarının ardından PFDK'dan ceza almıştı.

PORTO MAÇINDAN SONRA...
Benfica'nın Portekiz'de şampiyonluk yarışındaki rakibi Porto'nun Santa Clara'yı 2-1 yendiği maçta Marega'nın attığı golde VAR'a bakılmamasının ardından bu açıklamayı yaptığı belirtildi. Benfica, Porto'nun yendiği maç sonrası Twitter hesabından ''Bir kirli galibiyet daha...'' paylaşımında bulunmuştu.

(Sporx)