Galatasaray'da Wesley Sneijder krizi

Galatasaray Yönetimi ile Wesley Sneijder uzlaşamadı, Hollandalı futbolcuyla mukavele de uzatılamadı.

21 Temmuz 2015 Salı, 09:20
Abone Ol google-news

Cim-Bom, “Sözleşmeyi uzatırız” dediği Hollandalı futbolcuyla masaya oturdu, toplam 5 milyon euro olan yıllık parasını düşürmesini istedi. Üstelik yıldız oyuncunun istediği mukavele, üç değil, iki yıldı. Bu sorunlar nedeniyle yeni mukavele de yapılamadı.

Haftalardır Felipe Melo kriziyle boğuşan Galatasaray’ın şimdi de Wesley Sneijder ile yenileyeceği sözleşme problem oldu. Taraflar anlaşma sağlayamayınca yeni mukavele de yapılamadı. Sezon sonu bitecek sözleşmeyi 3 sene daha uzatmak isteyen Galatasaray, Hollandalı futbolcudan biraz fedakarlık istedi. Ancak oyuncunun indirime yanaşmadığı ortaya çıktı.

Özbek görüşecek

Galatasaray’dan her sene için 3.2 milyon euro garanti ücret, 500 bin euro maç başı hak ediş ve her yıl için 1.3 milyon euro imza parası alan Hollandalı futbolcunun, üç yıllık bir uzatma ile önceki şartların devamını istediği belirtildi. Avusturya’ya çıkarma yapacak olan Başkan Dursun Özbek’in Sneijder konusunu da çözüme kavuşturmayı amaçladığı bildirildi.

Özbek’in, Sneijder ve Velden’deki kampa gelecek olan menajeri Guido Albers’le masaya oturacağı vurgulandı. Cim-Bom’un, üç yerine iki yıllık bir sözleşmeye imza koymaya sıcak baktığı dile getirildi. Melo’nun sözleşme uzatma isteğini geri çeviren yönetim, bu şekilde Sneijder’e özel ayrıcalık yapmış olacak. Bu durumun takım içinde ne gibi yansımaları olacağını ise zaman gösterecek.

44 maç

Sneijder, geçen sezon 44 resmi maçta Galatasaray formasını giydi. Ligde sadece üç maçı kaçıran Hollandalı oyuncu, Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Kupası’nda 6’şar kez forma giydi.