Galatasaray'ın efsanesi Turgan Ece hayatını kaybetti

Galatasaray'ın unutulmaz isimlerinden Turgan Ece hayatını kaybetti.

18 Ağustos 2014 Pazartesi, 17:03
Abone Ol google-news

Galatasaray'ın resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle;

"Galatasaray’ın unutulmaz idarecilerinden ve futbolcularından olan Turgan Ece’nin vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. 1941-45 yılları arasında Galatasaray’da futbol oynayan ve 1958 yılından itibaren yönetim kurullarında görev alan Turgan Ece, Galatasaray’a kazandırdığı değerleriyle sonsuza dek anılacaktır. Turgan Ece’nin ailesine, sevenlerine  ve başta Galatasaray Camiası olmak üzere tüm spor camiasına başsağlığı dileriz."

- Turgan Ece

Turgan Ece, 1924'te İstanbul'da dünyaya geldi. 1930'da Galatasaray Lisesi’nin Ortaköy'deki ilkokul  kısmına girdi, 1941-45 yılları arasında İngiliz teknik adam John Begget döneminde Galatasaray Futbol Takımı forması giydi. Kısa süren futbolculuk döneminin ardından sarı-kırmızılı kulüpte bu kez idareci olarak ismini duyuran Ece, 1958 yılında Ulvi Yenal başkanlığındaki yönetim kurulunda genel sekreter olarak görev yaptı. Daha sonra Refik Selimoğlu başkanlığındaki yönetimde ise futbol şubesi sorumlusu oldu.

Suphi Batur'un başkanlığı döneminde yine futbol şubesi sorumluluğunu üstlenen Ece, Selahattin Beyazıt'ın başkanlığı döneminde ise ikinci başkan olarak görev yaptı. Turgan Ece, teknik direktör Brian Birch ile elde edilen 3 lig şampiyonluğu sırasında da futbol takımı menajerliği görevini üstlenmişti.