İç çamaşırı reklamı başına bela oldu

Barcelona'nın Brezilyalı yıldızı Neymar anlaşmalı olduğu firmanın iç çamaşırını sahalarda göstererek bedava reklam yapması tartışmalara yol açtı.

21 Nisan 2014 Pazartesi, 15:32
Abone Ol google-news

Maliye ve rekabet kurumu milli oyuncu hakkında dava açmaya hazırlanıyor. Neymar, son olarak Barselona'nın Atletico Madrid ile oynadığı Şampiyonlar Ligi maçında televizyon ekranlarındaki milyonlarca seyirci karşısında formasını sürekli yukarı çekerek kilodunu göstermeye başladı. Bu olayın defalarca tekrarlanması üzerine harekete geçen rekabet kurulu milli futbolcuyu uyardı. Ancak Neymar aynı hareketi diğer karşılaşmalarda da yapınca bu kez maliye devreye girdi.

Barcelonalı milli oyuncuya diğer bir darbede ülkesi Brezilya'dan geldi. 'Folha de Sao Paulo' Gazetesi, Neymar'ın bu hareketi bilinçli yaptığını savunarak oyuncunun bağlı olduğu iç çamaşırları şirketini dava etti. Neymar tartışmaların büyümesi üzerine bir açıklama yaparak kilodunu bilerek göstermediğini ileri sürdü. Brezilyalı milli oyuncunun bedava kilot reklamı yapmaya devam etmesi halinde Barselona kulübüne Messi'den sonra ikinci bir vergi cezası gelebileceği belirtiliyor.