Kerem Tunçeri: 'Yabancı sınırlaması zarar verecek'

Cumhuriyet Gazetesi'nden Yunus Aydın, Dünya Kupası öncesi Milli Takım öncesi oyuncularımızı konuk almaya devam ediyor.. Bugünkü konuğu Kerem Tunçeri..

22 Ağustos 2014 Cuma, 11:11
Abone Ol google-news

Kerem Tunçeri, yaptığı açıklamalada Tanjevic'i eleştirirken yabancı sayısı konusuna da değindi.

İşte Kerem Tunçer'inin açıklamaları:

35 yaşında Milli Takım’a alınmayınca, herkes sana bu kapının kapalı olduğunu düşündü ama koç değişikliğinden sonra yine buradasın, üzüldün mü? Kırgın mısın?

- Tanjevic beni almadığı zaman bahane olarak oyun kurucu rotasyonunu hızlandırmak istediğini söylemişti. Ancak ben Real Madrid’te oynadığım zamanlarda da kadroya almamıştı. Çok formda olduğum bir zamandı. Kimseye kırgın değilim sonuçta onun tercihi ancak tabiki çok üzüldüm. Ben bu formaya olabildiği sürece sonuna kadar emek vermek istiyorum.

Hidayet ve Ömer’in Emekli olmasından sonra Kerem Gönlüm ile beraber takımın ağabeyliğini üstlendiniz, nasıl bir his?

- Ömer ve Hidayet çok büyük isimler. Yıllarca Milli Takım’a çok büyük emek verdiler. Birlikte ağabeylik yaptığımız zamanlarda oldu. Şimdi ağabeylik görevi bize düştü. Sonuna kadar hazırız. Genç kardeşlerimize her zaman tecrübe lazım.

Devşirme oyuncular ligimize zarar vereceği ve gençlerin çıkışını zorlaştıracağı konuşuluyor, ne diyorsun?

-  Tecrübeli yada genç oyuncular hak ettiklerinden az süre alıyorlar. Yabancı sınırlaması daha da zarar verecek. Gençler zaten çok çalışmalıydı kadroya girebilmek için şuan daha da çok çalışmalılar.

Dünya Kupası için ne diyorsun bu yıl daha az favori olduğumuzu söyleyen çok.

- Adım adım düşünmeliyiz. Şu kadromuz ile çeyrek finali görmek başarı. Ama bu ilk hedef, buraya gelebirsek daha sonrası kendiliğinden gelebilir. Ben ve takım arkadaşlarım kendini devamlı hazır tutuyor. Planlarımız en iyisini yapmak, her zaman hizmete hazırız.