Marsilya başkanı gözaltında

Fransa'nın önde gelen kulüplerinden Olympique Marsilya'nın başkanı Vincent Labrune, takımın yıldız golcüsü Andre-Pierre Gignac'ın transferinde usulsüzlük yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

18 Kasım 2014 Salı, 15:59
Abone Ol google-news

Fransız basınında yer alan haberlere göre, devam eden soruşturma kapsamanında Fransız golcü Gignac'ın, 2010'da Olympique Marsilya'ya transfer edilmesi sırasında usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle kulüp başkanı Vincent Labrune, eski başkan Jean-Claude Dassier ve üst düzey yöneticisi Philippe Perez gözaltına alındı.

Söz konusu yöneticilerin, Touluse'dan Olympique Marsilya'ya 16 milyon avro karşılığında transfer edilen Fransız golcünün bonservis bedelinden komisyon payı aldığı öne sürülüyor. Marsilya'da 2010 yılında Dassier başkanlık görevini sürdürürken, Labrune ise kulübün finans sorumlusu olarak görev yapıyordu.

Fransız ve Alman medyası, Fransa 2. Futbol Ligi'nde devam eden şike soruşturması kapsamında söz konusu operasyonun gerçekleştiğini, Marsilya'nın bir diğer eski başkanı Pape Diouf, Caen Kulübü Başkanı Jean-Francois Fortin ve Dijon Teknik Direktörü Olivier Dall'Oglio'nun da gözaltında bulunduğunu iddia etti.