Monaco maçında Fenerbahçe'nin kozu Emenike

Baldırındaki sakatlık nedeniyle geçtiğimiz hafta bazı idmanları kaçıran Emenike, hazır hale geldi. Sarı-Lacivertliler, hazırlık maçlarında etkili bir görüntü çizen Nijeryalı’dan Monaco karşısında çok şey bekliyor.

25 Temmuz 2016 Pazartesi, 10:53
Abone Ol google-news

Emmanuel Emenike için Fenerbahçe macerası kötü bir şekilde sekteye uğramıştı. 2014-15 sezonunda performansıyla büyük eleştiri alan Nijeryalı, 22 Mart’ta Saracoğlu’nda oynanan Beşiktaş derbisinde kendi taraftarları tarafından sert protestolara maruz kalmıştı. Emenike bunun üzerine formasını çıkarıp oyundan çıkmaya çalışmış, İsmail Kartal ve arkadaşlarının zoruyla sahaya geri dönmüştü. 28 yaşındaki forvet, sezonun kalan bölümünü büyük moral bozukluğuyla geçirmişti. Nijeryalı oyuncu geçen sene ise önce Al-Ain’e ardından West Ham’a kiralandı. Ardından yeniden Sarı-Lacivertliler’e geri döndü. Emenike, hem idmanlarda hem de maçlardaki görüntüsüyle takımın en hazır isimlerinden biri olduğu izlemini verdi.

At taklanı!

Geçtiğimiz hafta baldırındaki ağrılar nedeniyle bazı idmanları kaçıran golcü oyuncu, tamamen iyileşti. Başarılı futbolcu, Panathinaikos karşısında attığı iki golle Ülker Stadı’na güzel bir dönüş yapmıştı. Emenike, uzun bir aradan sonra Kadıköy’de ilk kez bir resmi maça çıkmaya hazırlanıyor. Hem Pereira’nın hem de taraftarların kendisinden beklentisi büyük. Sarı-Lacivertliler, Monaco karşısında Emenike’nin gollerini ve taklalarını izlemek için sabırsızlanıyor.
(Sporcope)