Trabzonspor kapı dışarı!

Trabzonspor’un, Maraş Caddesi ile Kunduracılar Caddesi arasında bulunan ve mülkiyeti Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait olan Sadri Şener binasının kira sözleşmesi uzatılmıyor.

18 Haziran 2019 Salı, 10:46
Abone Ol google-news

Trabzonspor’un, Maraş Caddesi ile Kunduracılar Caddesi arasında bulunan ve mülkiyeti Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait olan Sadri Şener binasının kira sözleşmesi uzatılmıyor. Uzun yıllardır bu binada hizmet veren TS Club mağazası ve igili birimler meydandaki Şamil Ekinci Müzesi’ne taşınacak. Müze de Akyazı Stadı’nda yerini alacak. Kira sözleşmesinin uzatılmaması camia da büyük tepkilere neden oldu. Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun kulübü siyasete bu kadar bulaştırdıktan sonra kira sözleşmesini uzatamamasını manidar bulduklarını söyleyen kongre üyeleri, “Madem bir kira sözleşmesini yenilemekte aciz kalacaktı, kulübü siyasetin içine bu kadar niye soktu. Yoksa danışıklı döğüş mü” diye sordular.

Trabzon eski Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve Kuzey Ekspres Gazetesinin sahibi Hasan Kurt, “Sadık Albayrak, İstanbul’dan Trabzon’a döndükten bir süre sonra, bu binanın İmam Hatip Okulu olması konuşulmaya başlandı. Sadık Bey’in, binanın İmam Hatip Okulu olarak açılmasını isteyip istemediğini bilmiyoruz. Sadık bey İmam Hatip’i o binada okuduğu için isteyebilir” dedi.
Bu arada Cumartesi günü yapılan divan kurulu toplantısında, “kulübü siyasete bulaştırdı” suçlamalarına cevap veren Ağaoğlu, Özkan Sümer dönemiyle kendini savunmaya çalıştı. 2000 yılında Koray Aydın’ın aynı şekilde kulübe destek verdiğini söyledi. Görüşlerine başvurduğumuz dönemin Trabzonspor Ankara temsilcisi ve halen İyi Parti’de Meral Akşener’in danışmanlığını yapan Şükrü Kuleyin, “Koray Aydın’ın Trabzonspor’a verdiği desteği hâlâ çoğu insan bilmez. Sadece yönetime yakın insanlar bilir. Hatta bu konuda bedel ödemesine rağmen hiçbir zaman dert yanmamıştır. ‘Ben kulübe destek oluyorum, yönetim sadece bize yakın olacak’ şeklinde bir yaklaşım içinde hiç olmadı. Trabzonspor’u hep siyaset üstü bir kurum olarak gördü. Farklı parti ve düşüncelerde olmasına rağmen kimseden biat istemedi. Bayramlaşmalara karışmadı. Hocaya, transfere, personel alımına karışmadı. Başkanlara hak ettikleri saygıyı gösterdi. Yaptığı yardımların reklamını yapmadı. Siyasete alet etmedi. Kaldı ki Sümer’in karakterini bütün Türkiye biliyor. Sümer’in olduğu yerde kulübe asla siyaset bulaşmaz” diye konuştu.